На полях Черкащини активізувалися шкідники

23 травня 2020 1334 0
На полях Черкащини активізувалися шкідники
Kurkul.com

Осередково на території Черкаської області на площі багаторічних трав фітосанітари відзначають початок льоту метеликів першого покоління лучного метелика, на посівах озимої пшениці — озимої совки. Повідомляє SuperAgronom.com, з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

За даними, літ метеликів першого покоління озимої совки і лучного метелика може тривати до кінця червня. Тому необхідно посилити спостереження за динамікою розвитку шкідників, що дасть змогу уникнути «неочікуваного» знищення гусеницями посівів сільськогосподарських культур.

«Велике значення в обмеженні чисельності метеликів мають численні комахоїдні птахи, хижаки та паразити, зокрема яйцеїд-трихограма, яку використовують для біологічного методу боротьби. Випуск яйцеїда — трихограми вогнівочної форми проводять на початку та за масового відкладання яєць метеликами. При розтягнутому літі метеликів здійснюють додатковий випуск паразита в 3-4 прийоми з інтервалом 5-7 діб за сприятливих умов для розвитку трихограми (ГТК 0,9-1,2)», — зазначають фахівці.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 17° ... + 5°

Вітер

2.5м/с

Опади

3.01мм

Вологість

74%