Мінагрополітики може відновити роботу

25 травня 2020 336 0
Мінагрополітики може відновити роботу
kurkul.com

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України, заявив, що  хоче поновити Мінагрополітики. Про це він заявив в інтерв’ю одному з видань, повідомляється на сайті AgroPolit.com.

«Є кілька ідей. Перше — це можливість виокремлення з Міністерства економіки аграрного спрямування окреме міністерство. Це існує на рівні ідеї, ми над цим працюємо спільно з міністром економіки, спільно з віце-прем'єрами», — зауважив Денис Шмигаль.

Натомість, за інформацією джерел AgroPolit.com в Офісі президента, це рішення не погоджено з президентом Володимиром Зеленським і його виконання в цьому році може заблокувати виплату боргів  за 2019 рік та держпідтримку в 2020 році для агросектору.

«Ніхто не проти поновлення: для цього потрібна лише постанова уряду. Але наразі це рішення самого прем’єра Шмигаля і воно не погоджено з Офісом президента», — зазначає джерело сайту.

Президент сам ініціював раніше реанімацію Мінагрополітики, нагадує співрозмовник, однак у фіналі домовилися це зробити з 2021 року, заклавши на роботу відомства окремий бюджет.

«Цього року його не поновили, бо не було досить ресурсів на його роботу. Наклалося чимало факторів — коронавірус, секвестр бюджету та інші», — повідомив співрозмовник.

Джерело в Офісі зауважує, що за логікою процесу потрібно було поновлювати Мінагро тоді, коли працювала ліквідаційна комісія по Мінагро. Наразі ж усе відмотати назад можна теоретично за 1-1,5 місяця. Для цього потрібно прийняти постанову КМУ. Але на практиці це потягне за собою складнощі й затримку з виплатами державної підтримки.

«Лише минулого тижня затвердили постанову про розподіл державної підтримки за 5 програмами державної підтримки агросектору. Якщо почне створюватися Мінагро, то це фактично заблокує процес виплати боргів за державною підтримкою за 2019 рік, які й досі висять. А також — створить кризу з виплатами держпідтримки аграріям у 2020 році, бо створення Мінагро — це ряд бюрократичних процедур, які тягнуть за собою зміну всього, і погоджень всіх документів по новій з усіма відомствами. Аце затягування часу. Може так статися, що поки це все погоджуватимуть, настане 2021 рік», — підсумувало джерело AgroPolit.

Читати за темою: В Офісі президента розглядають варіанти відновлення Мінагрополітики

Виконано за допомогою Disqus