Україна може повторити минулорічний рекордний врожай зерна — УЗА

29 травня 2020 714 0
Україна може повторити минулорічний рекордний врожай зерна — УЗА
Kurkul.com

Українська зернова асоціація в травневомузвіті покращила, порівняно з квітневим звітом, прогноз врожаю 2020/2021 МР з 94 млн т до 98 млн т. При цьому, прогнозується більший експорт зернових та олійних — прогноз збільшився з 57,2 млн т до 58,5 млн. т. Про це Kurkul.com повідомили в прес-службі асоціації.

УЗА прогнозує збільшення валового врожаю зернових завдяки можливим рекордним показникам врожаю кукурудзи в новому сезоні. Окрім того, травневі дощі суттєво покращили стан пшениці.

«Покращити прогноз загального врожаю в Україні дозволила достатня кількість опадів у травні, які покращили як зволоженість ґрунту майже по всій країні, так і стан озимих та ярих культур.Також, ті південні області, що зазнали посухи не матимуть критичних наслідків для загального врожаю зернових та олійних культур, оскільки не є основними зерно виробничими регіонами України. Окрім того, в цьому році  аграрії значно розширили площі під кукурудзою, що дозволяє очікувати на новий рекорд врожаю цієї культури», — зазначив Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

Прогноз урожаю пшениці в майбутньому маркетинговому році покращився і сягне 26,8 млн т, в той час як експорт може скласти близько 18 млн т. Це буде другий за показником врожай пшениці опісля минулорічного рекорду.

Прогноз врожаю кукурудзи в травневому звіті покращився та дає надію на новий абсолютний рекорд врожаю в 37,3 млн т, при експорті — 30 млн т. Попередній рекорд врожаю кукурудзи в Україні встановлено в поточному сезоні — зібрано 35,2 млн т, при можливому експорті близько 29 млн т.

Покращився й прогноз врожаю ячменю у порівнянні з попереднім місяцем з 6,8 млн т до 7,6 млн т, а експорт з 3,5 до 4 млн т.

Читати за темою: Україна збільшила об’єми експорту ячменю

Виконано за допомогою Disqus