Експерт порадив, як захистити посіви від коливання температур

1 червня 2020 162 0
Експерт порадив, як захистити посіви від коливання температур
UKRAVIT

Кількість стресів, які в поточному сезоні доводиться долати культурним рослинам, надзвичайно велика. В перше чергу це викликано нетиповими агрокліматичними умовами у період весняної вегетації ярих культур та перезимівлі озимих. Про це повідомляють в компанії UKRAVIT.

Для сільськогосподарських культур поточна весна характеризувалась тривалою ґрунтовою та повітряною посухою, приморозками, коливанням денних і нічних температур. Окрім цього, аномально тепла та безсніжна зима дозволила вдало перезимувати численним шкідникам і бур’янам.

«Майбутня врожайність залежить від численних факторів; та якщо від певних загроз (шкідливі організми) ми свої посіви можемо вберегти, застосовуючи високоефективні пестициди у відповідні фази росту та розвитку, то на природні чинники вплинути нам не під силу. Як показує досвід, найбільше сільськогосподарські культури в період весни-літа потерпають від знижених температур та їх різких перепадів, низької вологозабезпеченості, ґрунтових і повітряних посух, градобоїв. Стресові умови ослаблюють культурні рослини, призводять до зниження імунітету, внаслідок чого ті стають надзвичайно вразливі до хвороб і шкідників. І очікувати за таких умов максимального рівня врожайності неможливо», — відзначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.

Наразі, відзначає експерт, молоді рослини сої, соняшника, кукурудзи та посіви озимих культур перебувають у стресовому стані через велику амплітуду коливань температури повітря. Тому він рекомендує «підтримати» культурні рослини застосуванням комплексних препаратів, що володіють антистресовими, імуностимулюючими та адаптивними властивостями. Цим характеристикам відповідає добриво Авангард Гроу Аміно.

«Ауксини, гібереліни та цитокініни, що входять до його складу, стимулюють розвиток кореневої системи і надземної частини рослин. Поліетиленгліколі перешкоджають кристалізації клітинного соку, внаслідок чого клітини стають еластичнішими, а карбонові кислоти покращують постачання тканин киснем, підвищують стійкість рослин до кисневого голодування, а також сприяють утриманню вологи; культури краще переносять знижені та підвищені температури. А наявність вільних L-амінокислот рослинного походження прискорєю обмінні процеси в тканинах рослин, що проявляється в інтенсивнішому синтезі антистресових речовин. Амінокислоти також сприяють кращому засвоєнню рослинами елементів живлення, що дозволяє рослині швидше адаптуватися у стресових ситуаціях», — зазначає виробник.

Крім того, експерти зазначають, що препарат покращує білковий обмін, підсилює активність фотосинтезу, підвищує вміст цукрів, підсилює осмотичний тиск в рослинах, дозволяючи засвоювати воду з більших глибин. Завдяки цьому культури стають стійкішими до несприятливих факторів навколишнього середовища в період росту та розвитку. В комплексі це позитивно відбивається на продуктивності культур і поліпшує якісні показники врожаю.

Виконано за допомогою Disqus