Пасічники підгодовують бджіл, рятуючи від загибелі

3 червня 2020 155 0
Пасічники підгодовують бджіл, рятуючи від загибелі
Kurkul.com

Холодний та дощовий травень звів нанівець сподівання на збір весняних медів: наразі на багатьох пасіках бджіл підгодовують, рятуючи їх від загибелі. Про це розповів співвласник ТМ «Знатний Мед, пасічник Валерій Курейко.

«Весь травень був холодним, з багатоденними дощами —  бджоли не те що збирати нектар, а  навіть з вулика вилетіти не могли. Цвітіння нечисленних весняних медоносів при такій погоді теж незначне, нектару виділяється дуже мало», — розповідає Валерій Курейко.

Він зазначив, що в таких умовах бджолосім'ї, які вже повинні були на  початок червня виходити на пік свого розвитку, страждали від  нестачі корму, тому пасічники вимушені підгодовувати бджіл, щоб зберегти їх від загибелі.

«Так званого «травневого» меду, до складу якого входить нектар з плодових дерев і кущів, малини та інших ягід, в цьому році практично немає, принаймні у центральних та північних областях України зібрати його не дозволили погодні умови. Що стосується меду з ріпаку, то хоча ця культура непогано цвіла, нектару бджолам ледве вистачило для своїх потреб», — вважає Валерій Курейко.

Читати за темою: Травневого меду не буде — пасічники

В цілому ж, за оцінками експерта, у загальній структурі медового врожаю травневий та ріпаковий меди, в середньому, займають по 7%, тобто  сумарно — до 8 тис. тонн. 

Напередодні цвітіння білої акації — найбільш цінного медоносу в Україні — пасічники сподіваються, що погода виправиться, і у бджіл буде змога зібрати достатньо нектару. 

«В Україні акацієвий мед збирають з білої  та жовтої акації. Оптимальна температура, при якій акація виділяє найбільше нектару — від 18 до 24 градусів за Цельсієм, при цьому не повинно бути сильних дощів, бо вони вимивають нектар з квіток. Мед білої акації — один із найдорожчих , і  займає близько 5% від загального обсягу споживання на внутрішньому ринку — це приблизно 3,3 тис. тонн», — зазначає В.Курейко. 

Виконано за допомогою Disqus