Посіви соняшнику на Півдні заселяє павутинний кліщ

12 червня 2020 324 0
Посіви соняшнику на Півдні заселяє павутинний кліщ

По-справжньому літня спека, що прийшла у більшість регіонів України в ці дні, змушує агровиробників згадати про основні небезпеки, які вона несе із собою. Зокрема, це активне розмноження павутинного кліща, який минулого року завдав відчутної шкоди багатьом господарствам.

Розвиток і поширення кліщів починається у квітні-травні за температури 12-15 °С. А в травні-червні з бур’янів вони мігрують на культури, де можуть розвиватися до серпня. Найчастіше павутинні кліщі заселяють сою. Однак минулого року цього шкідника все частіше зустрічали також на полях кукурудзи й соняшнику у південних регіонах України та у Вінницькій області. Про це під час проведення вебінару «Захист сої від фітофагів у 2020 році» сказав продукт-менеджер компанії ALFA Smart Agro Микола Продиус.

За словами фахівця, цього року поширення шкідника на посівах соняшнику вже спостерігали в господарствах Херсонської та Миколаївської областей. Розширення ареалу заселення кліщів ускладнює боротьбу з ними. А тому для контролю цього шкідника потрібен потужний акарицид, який не тільки швидко знищить уже наявних комах, але й забезпечить тривалий захист культури. Таким є інноваційний продукт ALFA Smart Agro Сінтак (гекситіазокс, 204 г/л + абамектин, 36 г/л), який з’явився на ринку у 2020 році. Цей препарат нового покоління має ряд переваг у порівнянні з традиційними інсектицидами, що застосовуються для контролю павутинних кліщів.

По-перше, Сінтак діє миттєво та здатен забезпечити повну загибель дорослих кліщів уже впродовж 24-48 годин після застосування. По-друге, він знищує кліщів на всіх стадіях розвитку (яйце-личинка-німфа-імаго). Безперечною перевагою препарату є тривалість захисної дії – до 50 днів з моменту обприскування. Це означає, що одного внесення достатньо, щоб вирішити проблему до кінця вегетаційного періоду культури. Окрім цього, препаративна форма Сінтаку – концентрат суспензії – дозволяє м’яко діяти на культуру, запобігаючи «підпалам» листової поверхні.

Експерт також нагадав, що за ураження кліщами іноді помилково сприймають пошкодження рослин, що викликане посухою або деякими захворюваннями.

«Тому, приймаючи рішення про застосування акарицидів, необхідно враховувати наявність кліщів, а не тільки візуальні симптоми на листках. Застосування Сінтаку рекомендовано, коли на сої є до 3-5 особин на трійчастий листок у фазу бутонізації та до 2-3 екземплярів у фазу формування бобів. Визначають наявність комах на рослині за допомогою кишенькового мікроскопа, збільшувального скла або білого аркуша паперу (на який необхідно струсити комах із листка)», — підсумував експерт.

Більше практичних рекомендацій щодо захисту сої від фітофагів у 2020 році можна дізнатися, переглянувши запис вебінару за посиланням.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 14° ... + 9°

Вітер

1.4м/с

Опади

0мм

Вологість

88%