Експерти розповіли про ефективний спосіб виведення рослин зі стресу

12 червня 2020 210 0
Експерти розповіли про ефективний спосіб виведення рослин зі стресу
ats.in.ua

В Черкаській області в одному із провідних господарств поділились досвідом швидкого виведення рослин зі стану стресу, викликаного гербіцидними опіками та посухою. Про це йдеться на SuperAgronom.com.

З метою контролю широколистих та злакових бур'янів 5 червня на посівах соняшнику площею 200 га було внесено гербіцид. Для того, щоб точно знищити бур’яни, особливо амброзію, було вирішено застосувати норму гербіциду вищу від рекомендованої. Вже наступного дня на рослинах проявилися опіки від застосування підвищеної норми. Також від зазначеної дати почали підніматися високі температури, через що рослини отримали ще додатковий стрес. Максимально зафіксована температура досягала 32°С.

Для швидкого виведення рослин із стану стресу від гербіцидних опіків та підвищення стійкості рослин до високих температур було вирішено застосувати препарат Гуміфілд Форте Аміно в.с., нормою 0,5 л/га. Препарат внесли 10 червня. Гуміфілд Форте Аміно в.с., швидко відновлює пошкоджені рослини. Наявні в складі L-амінокислоти активують метаболізм рослин та слугують основою для синтезу білків і ферментів, що знижує вплив різноманітних стресів. Солі гумінових кислот нормалізують ріст та розвиток рослин, активують антиоксидантну ферментативну функцію та прискорять обмін речовин. 

В подібних ситуаціях для більш швидкого виведення рослин зі стану стресу компанія «Агротехносоюз» також рекомендує до застосування наступні препарати: Фульвігрін Антистрес (який додатково містить більше амінокислот та екстракт морських водоростей), або Фульвігрейн Антистрес (який додатково містить янтарну кислоту та ароматичні оксикарбонові кислоти).

Читати за темою: Використання гуматів дає прибавку до врожайності до 22% — експерт

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

4.4мм

Вологість

67%