Меморандум про граничні обсяги експорту зерна підпишуть 1 липня — Мінекономіки

16 червня 2020 145 0
Меморандум про граничні обсяги експорту зерна підпишуть 1 липня — Мінекономіки
Kurkul.com

Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і учасниками зернового ринку з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна на 2020/2021 маркетинговий рік планують підписати 1 липня. Повідомляє прес-служба відомства.

Сторони погодилися співпрацювати у питаннях узгодження балансових характеристик зернового ринку України у 2020/2021 маркетинговому році з метою організації забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень. 

Документ планується підписати 1 липня цього року. До цього часу триватимуть уточнення прогнозів врожаю цього року та узгодження обсягів можливого експорту. 

Читати за темою: Експерти прогнозують зниження врожаю пшениці в Україні

Зокрема, сторони планують: 

  • здійснювати заходи щодо погодження можливих граничних обсягів експорту зерна (далі – обсяги експорту) на основі попереднього балансу попиту і пропозиції зернових у 2020/2021 маркетинговому році з подальшим можливим підписанням Додатку до Меморандуму;
  • узгоджувати граничні обсяги експорту та вносити зміни до граничних обсягів експорту, які мають оформлюватись змінами до Додатку;
  • Міністерство залишає за собою право ініціювати заходи державного регулювання у разі виникнення загроз продовольчій безпеці держави, що мають непередбачуваний характер, а також, у разі підписання Додатку, й при відхиленні фактичного експорту від його граничних обсягів. 

Водночас, Міністерство сприятиме: 

  • щотижневому інформуванню учасників зернового ринку та щомісячному обговоренню щодо обсягів зерна, які були експортовані та обсягів експорту, що залишилися невикористаними;
  • проведенню попередніх (не менше ніж за два місяці) консультацій з учасниками цього Меморандуму для обговорення оптимальних шляхів вирішення ситуацій у разі виникнення підстав для ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження режимів ліцензування, квотування. 
Виконано за допомогою Disqus