Стало відомо, коли в Україні запрацює агрострахування

17 червня 2020 31 0
Стало відомо, коли в Україні запрацює агрострахування
Kurkul.com

Влітку у парламенті очікують отримати від МЕРТу та прийняти законопроєкт про страхування аграріїв, аби з 1 січня 2021 р. його запустити. Таку думку висловив секретар аграрного комітету, народний депутат «За майбутнє» Іван Чайківський, інформує AgroPolit.com.

«Найголовніше питання на сьогодні — агрострахування, адже це нові правила для українських сільгоспвиробників, які дозволять мати впевненість в завтрашньому дні, та уникнути фінансових втрат від такого чинника, як погода, хвороби, тобто все те, де неможливо убезпечитися. На засіданні комітету МЕРТ запропонував розробити проєкт закону «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування», який буде представлений у липні. Повністю підтримую таку ініціативу і вважаю її дуже актуальною і на часі: бачимо, що через посуху загинули 385 тис. га посівів», — пояснив він.

Іван Чайківський розповів і про деталі агрострахування, яке зараз на стадії розробки в МЕРТі.

«МЕРТ пропонує сформувати таку систему агрострахування, як зараз працює система компенсації за банківськими відсотками. Суть наступна: фермер страхує, сплачує за договором страховий платіж, а держава компенсує частину цього платежу. За задумом міністерства, всі учасники ринку зможуть брати участь в агрострахуванні, щоб не було якоїсь певної монополії. Учасниками агрострахування зможуть стати фермера, сільгосптоваровиробники різних форм власності. Об’єктами страхування будуть посіви, насадження та урожай, а також тварини, риба, біоресурси, сім’ї бджіл», — пояснює народний депутат.

Він зазначив, що вже влітку депутати сподіваються побачити законопроєкт про агрострахування, обговорити його, прийняти. Щоб уже з 1 січня 2021 р. запустити проєкт по всій Україні. «Попередньо передбачається три основні об’єкти сільськогосподарського страхування: посіви та урожай сільськогосподарських культур, багаторічні насадження та їх урожай, сільськогосподарські тварини, риба, водні біоресурси та сім’ї бджіл у вуликах», — підсумував Іван Чайківський.

Читати за темою: Депутати ініціюють розпаювання державних земель

Виконано за допомогою Disqus