Агросектор може удвоїти свій потенціал — експерт

7 грудня 2015 29 0
Агросектор може удвоїти свій потенціал — експерт
Нaymanagazetesi.orgАгросектор може удвоїти свій потенціал — експерт

Українська аграрна галузь вже протягом кількох останніх років демонструє стабільні позитивні результати. Такий висновок зробили учасники конференції «Проект USAID «АгроІнвест»: 5 років підтримки розвитку сільського господарства в Україні, з думками про майбутнє», повідомляє прес-служба Національного прес-клубу з аграрних і земельних питань.

На думку заступника міністра з питань аграрної політики та продовольства України Владислави Рутицької, зараз в Україні важливо привернути увагу до розвитку малих і середніх фермерських господарств. Вони демонструють свою високу ефективність, на них тримається сільське господарство розвинених в аграрному відношенні європейських країн.

«Досвід Сполучених Штатів у веденні аграрного бізнесу для нас дуже важливий. Його впровадження в Україні здатне забезпечити швидкий позитивний результат. Це стає також важливим і для спілкування з зовнішніми кредиторами, зокрема, з МВФ», — підкреслив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

Він також визнав, що в Україні в аграрній сфері поки залишається чимало гострих проблем. Одна з них стосується відновлення системи зрошення. Якщо її не відродити до 2030 р., то Україна може втратити до 10% сільгоспугідь.

«За останні 20 років продуктивність у сільському господарстві України подвоїлася, і це значний успіх українських аграріїв. Однак є можливість цю продуктивність ще збільшити у два рази. Адже є земля, яка ще не використовується за призначенням, і є можливості для підвищення врожайності сільськогосподарських культур», — сказав керівник Місії USAID Джед Бартон.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

1.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

61%