Українці споживають свинини втричі менше за європейців

27 червня 2020 332 0
Українці споживають свинини втричі менше за європейців
pixabay.com

Виконавчий директор асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко розповів, що українці вживають свинину у три рази менше, ніж європейці, а вітчизняні м’ясопереробні підприємства завантажені менш ніж на половину, а дефіцит м’яса нікому покрити. Про це пише 1NEWS.

 «Обсяги внутрішнього споживання свинини мають потенціал для збільшення як мінімум удвічі. М’ясо повинно стати доступним для населення України. Крім того, існує світовий дефіцит свинини, який нікому закрити, а це ще 10 млн тонн», — заявив експерт.

В асоціації запевняють, що, навіть за оптимістичних прогнозів, такий дефіцит залишиться найближчих 10 років. В Євросоюзі ціни на свинину у 2019 р. зросли в півтора раза, що приносить місцевим свинарям і переробникам надприбуток і забезпечує рентабельність інвестицій 100% на рік і більше.

В Україні, станом на 1 червня, чисельність поголів’я свиней встановило антирекорд — 5,7 млн голів, із яких лише 3,3 млн вирощуються в промисловому свинарстві. Для порівняння, поголів’я свиней у невеликий по площі Данії оцінюється в 12 млн, Бельгії — 6,2 млн. 

«При цьому, споживання свинини на одного жителя в рік становить: у країнах Європейського Союзу — 45 кг, в Китаї — 40 кг, у Білорусі — 38 кг, в Росії  — 30 кг, а в Україні — лише 15 кг», — зазначають в асоціації.

Читати за темою: Для зменшення імпорту свинини необхідно знизити ціну — думка

Виконано за допомогою Disqus