Стартував сезон продажу херсонських кавунів

1 липня 2020 772 0
Стартував сезон продажу херсонських кавунів
Kurkul.com

Українські фермери почали збирати врожай кавунів 2020 р. У господарствах Херсонщини кажуть, що сезон розпочався пізно, як ніколи. Причиною запізнення стала холодна весна та червень. Повідомляє shuvar.com.

«За останні 5 років ми мали різні погодні умови й, відповідно, різні дати початку сезону збирання кавунів. Цей рік вже можна сміливо називати роком з найбільш пізнім стартом — перші кавуни господарства Херсонщини почали збирати тільки в кінці минулого тижня, тоді як у 20-х числах минулого року в цей час ми вже фіксували перший обвал ціни завдяки збільшенню пропозиції. Але найбільш ранній старт все-таки було зафіксовано у 2018 р., тоді, завдяки теплому літу, перші кавуни з'явились на ринку у 10-х числах червня», — розповіла Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Зазначається, що цього року погодний фактор як ніколи перешкоджав українським фермерам у проведенні посівної кампанії. Низькі температури у травні стримували розвиток розсади ранніх кавунів у мінітеплицях та не дозволяли своєчасно посіяти багарний кавун. Це говорить про дуже високу ймовірність цінових перепадів протягом сезону і, відповідно, високі ризики для трейдерів. 

Затримкою сезону українського кавуна скористались імпортери, на майданчику гуртового ринку ОРСП «Шувар» вже третій тиждень продається кавун виробництва Узбекистан. За цей термін ціни встигли знизитись майже у 2 рази до 16-18 грн/кг.

За даними «Інфо-Шувар», сезон -2020 р. розпочався з найвищих за останні 5 років цін на баштанні.

Минулого тижня середня гуртова ціна на кавун з Херсонської області України досягала 20 грн/кг, однак сьогодні його можна вже придбати навіть за 11 грн/кг при реалізації дрібним гуртом і ще дешевше, при відвантаженні з господарств.

Читати за темою: Українські фермери розширили площі під баштанними

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

83%