В Україні набуває популярності дієтична фіолетова кукурудза

3 липня 2020 99 0
В Україні набуває популярності дієтична фіолетова кукурудза

Фермерське господарство «Мнагор» займаємося селекцією та виробництвом солодкої кукурудзи. Наразі в Україні близько 10 тис. га під нішевою культурою. Про це розповів селекціонер та фермер Михайло Нагорняк у матеріалі «США і Китай ставлять за мету популяризувати фіолетову кукурудзу» на Kurkul.com.

«Ми займаємося селекцією та виробництвом солодкої кукурудзи. Це нішева культура, посіви якої в Україні займають близько 10 тис. га», — розповів фермер.

Він зазначив, що це дієтичний продукт, який дуже корисний дітям.

«У фіолетовій кукурудзі найбільше цінуються антоціани, яку мають лікувальну дію. Вона застосовується в дієтичному харчуванні, рекомендована при хворобах печінки, шлункового тракту, серцево-судинної системи та лікування діабету другого типу. Крім того, містить багато вітамінів та мікроелементів, має «омолоджувальні» властивості, позитивно впливає на стан шкіри й волосся, а також рекомендується як засіб від безсоння та депресії», — додав Михайло Нагорняк. 

Також у господарства є свій завод із вирощування насіннєвого матеріалу та його доробки.

«В арсеналі підприємства є не тільки ця фіолетова кукурудза, а й, наприклад, перша кукурудза біколор (на качані білі й жовті зерна), біла дієтична кукурудза, яка підходить для годування дітей від 2-х років, що не містить пігментів, а отже, не має ніяких алергенів», — підсумував фермер. 

Розвивати селекцію фермер зміг завдяки гранту від МХП, отриманого в рамках конкурсу «Село. Кроки до розвитку»

«Коли я вирішив брати участь у конкурсі МХП, у мене вже був прототип кукурудзи для посіву, який називався «Вінницький бордо» і призначався для подальшого виведення надсолодкої кукурудзи. Саме з цим сортом я з'явився перед конкурсною комісією, вони в мене повірили і дали фінансування. Я планував купити різноманітні лабораторні продукти,  ізолятори та фотосепаратор для очищення зерна. Проте нам був необхідний ремонт даху в приміщенні, де повинно було стояти обладнання, він, на жаль, протік, і ми зрозуміли, що з фотосепаратором можна почекати, до того ж вони дуже дорогі. Тобто на виграні гроші ми відремонтували дах на нашому підприємстві, де саме проводиться селекція», — розповів селекціонер. 

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 20°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

76%