В Україні зареєстровано законопроєкт щодо спрощення реєстрації насіння

6 липня 2020 367 0
В Україні зареєстровано законопроєкт щодо спрощення реєстрації насіння

У Верховній Раді України 18 червня 2020 р. було зареєстровано Проект Закону №3680 про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння. Про це повідомляє прес-служба «Насіннєвої асоціації України».

Новий документ, зокрема, передбачає правки до законів «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал».

«Цей законопроект, можливо, є одним із найбільш очікуваних для всієї насіннєвої галузі, оскільки зміни, що пропонуються в ньому, мають оновити ряд норм, які на сьогодні вже є застарілими і не відповідають актуальним вимогам. Нововведення ж мають привести процеси експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння у відповідність реаліям, практиці ЄС, УПОВ», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: США і Китай ставлять за мету популяризувати фіолетову кукурудзу

Зазначається, що необхідність змін було ініційовано Насіннєвою асоціацією України. Серед ключових покращень, які передбачає зміна законів України: «Про насіння і садивний матеріал», «Про охорону прав на сорти рослин»:

  • чіткість в умовах та етапах експертизи сорту;
  • підзвітність суб’єктів експертизи та скорочення часових витрат на підготовку документів та формальну експертизу;
  • строки підготовки та прийняття рішень державної реєстрації сортів рослин та відповідно обігу насіння;
  • термінологія у відповідності із ратифікованими міжнародними договорами та законодавством ЄС,
  • впроваджується для заявника право на досудове врегулювання питань, що виникають при проходженні експертизи та реєстрації сорту;
  • конкурентність у наданні платних послуг з видачі сертифікатів на сортові якості та відповідно підвищення якості послуг з видачі сертифікатів на сортові якості;
  • виключаються вимоги, що дублюють одна одну, не відповідають законодавству ЄС та/або створюють правові колізії у рамках чинного законодавства України.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

83%