Коломойський лобіює підвищення мита на дизель — аграрії постраждають найбільше

24 липня 2020 93 0
Коломойський лобіює підвищення мита на дизель — аграрії постраждають найбільше
Коломойський лобіює підвищення мита на дизель — аграрії постраждають найбільше

У Міненерго просять ввести додаткове мито на дизельне паливо в розмірі 8,46 % та зріджений газ із РФ за ініціативою від «Укртатнафти», що входить у орбіту інтересів бізнесмена Ігоря Коломойського. У разі його затвердження витрати аграрного сектору на закупівлю дизпалива в річному обчисленні зростуть до $60 млн. Про це повідомляє РБК-Україна.

Читати за темою: Зерно дизель і валюта, щоденні ціни

Свій запит в «Укртатнафті» аргументують «стрімким зростанням імпорту дизпалива і ЗВГ із Росії за останні місяці». Це, за версією підприємства, знизило частку українського виробника на ринку, а також призвело до скорочення поставок з інших джерел.

Якщо ідея «Укртатнафти» знайде підтримку своєї ініціативи у владі — неминуче зростання вартості ДТ для споживачів, що створить додатковий тиск на економіку.

Аграрії — найбільші споживачі дизельного палива, що споживають близько 1,5 млн т на рік, як зазначають у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки». У разі введення мита та подальшого зростання цін витрати аграрного сектору на закупівлю дизпалива в річному обчисленні становитиме $60 млн або 1,656 млрд грн. Як результат — для аграрних підприємств збільшення витрат на паливо перед збиральною кампанією призведе до зниження конкурентоспроможності.

Варто зазначити, що Кременчуцький НПЗ, що входить у структуру «Укртатнафти», виробляє 90 % всього ДП в Україні. А з урахуванням імпорту частка групи «Приват» на ринку дизельного палива оціночно становить 25 %. Враховуючи, що група контролює 70 % перевалочних потужностей в українських портах, її домінуюче становище може додатково посилитися.

Виконано за допомогою Disqus