Реклама

Оприлюднено аналіз першого року роботи парламенту у сфері АПК

30 липня 2020 25 0
Оприлюднено аналіз першого року роботи парламенту у сфері АПК

За перший рік роботи народні депутати парламенту імені Володимира Зеленського зареєстрували 95 законопроектів, що стосуються роботи АПК. З них 23 стали законами. Про це свідчить аналіз законодавчих ініціатив, проведений AgroPolit.com та зафіксований на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що 81 законопроект розробили та зареєстрували члени аграрного комітету (з них 9 стали законами).

Одним із найважливіших та найскандальніших рішень стало прийняття закону про відкриття ринку сільськогосподарської землі №2178-10 (552-ІХ) Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

Зазначається, що секретар аграрного комітету Іван Чайківський активно лобіював ініціативи про повернення держпідтримки АПК до показника — не менше 1% від аграрного ВВП країни.

Також повідомляється, що завдяки активному втручанню депутатів вдалося захистити сектор від ряду покращень з боку уряду. Так, досягнення попередників у вигляді соєво-ріпакових поправок ліквідувала поправка 2124 (авторства Олега Тарасова) до закону №1210.

Крім того провалилася спроба МЕРТу залізти в кишеню агросектору на благо заводів Дмитра Фірташа. Нагадаємо, що 21 травня 2020 року МЕРТ запропонувало запровадити квоти на імпорт добрив. Після цього 11 депутатів парламенту на чолі з Олегом Тарасовим вступилися за представників аграрного сектору та звернулись з публічною заявою до президента, прем’єр-міністра України та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з вимогою не вводити квотування.

Пізніше до них доєдналися  решта членів аграрного комітету. тож тільки злагоджена позиція аграрного комітету і їх публічний виступив із закликом до президента, прем'єра та голови МЕРТу також посприяв тому, що уряд не дати хід цій ініціативі.

Детальніший перелік прийнятих законів та зареєстрованих проектів, а також активність депутатів аграрного комітету шукайте за посиланням.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама