В Індії відтермінували заборону використання гліфосату

15 серпня 2020 47 0
В Індії відтермінували заборону використання гліфосату
superagronom.com

У зв’язку з вимогами екологічних організацій ввести повну заборону на використання гліфосату в Індії, уряд країни ще на два місяці продовжив термін запровадження обмежень з метою отримання заперечень або пропозицій щодо недавнього проєкту наказу, який викликав невдоволення зі сторони екологів та фермерів. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

 «Термін був продовжений ще на 60 днів, це дасть можливість зацікавленим сторонам направити до уряду пропозиції щодо проекту постанови», — заявив представник міністерства.

Незважаючи на те, що міністерство усвоєму проєкті пропонувало лише обмеження використання гліфосату, декілька організацій вимагають повної заборони на гліфосат, який, за їхніми твердженнями, небезпечний для здоров'я людини і навколишнього середовища.

«Попередній наказ передбачає, що уряд регулюватиме лише застосування гліфосату, не обмежуючи при цьому його продаж. Запропоноване регулювання кінцевого використання цього гербіциду малоймовірно, тому що уряд не зможе перевірити і проконтролювати сотні тисяч фермерів, які в даний час є постійними покупцями продукту», — заявив Кавіта Куруганті, співзасновник ASHA.

З іншого боку, фермерські спільноти теж виступили проти обмежень гліфосату, стверджуючи, що це завдасть шкоди аграріям, які вирощують генетично модифікований бавовник.

На даний момент гліфосат схвалений для використання в Індії на чайних плантаціях, проте багато штатів вже обмежили або заборонили його продаж.

Андхра-Прадеш був першим штатом, який видав накази, що обмежують використання гліфосату, згодом цьому прикладу послідували Пенджаб, Керала, Махараштра і Телангана.

В червні минулого року Західна Бенгалія обмежила використання гліфосату лише в 6 районах вирощування чаю. У той час уряд штату Одіші запровадив навчання фермерів щодо негативного впливу гліфосату.

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 21°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

61%