Дохід від продажу меду зменшився — пасічники

25 серпня 2020 98 0
Дохід від продажу меду зменшився — пасічники
pixabay.com

Пасічники скаржаться на зменшення доходів від продажу меду нового збору та називають сезон 2020 р. найважчим для пасічників за останні 40 років. Про це розповів голова Асоціації бджолярів України Юрій Овдієнко, інформує Gazeta.ua.

Меду збирають у рази менше, а ціни на продукцію залишаються на рівні минулого року. Відтак, втрат для бюджетів бджолярів не уникнути. 

«Ще такого року не пам'ятаю, щоби на акації бджоли з голоду гинули. Цвіту майже не було. Водночас сезон для пасічників уже закінчився. День став коротшим, процес фотосинтезу зменшився, рослини не виділяють кисню. Починається підготовка до зими. Зараз обов'язкова обробка пасік від кліща, інакше бджоли загинуть», — сказав голова профільної асоціації.

Він додав, що літр меду продають в середньому по 150 грн.

Цьогоріч ціни на мед із соняшника не зросли. Різнотрав'я продають по 120-140 гривень за літр, гречаний мед — 180 гривень. Мед з акації та липи пропонують по 300 гривень за літр. Дехто стільки ж просить за пів літра акацієвого. Цього року це найдефіцитніший мед, його майже не викачали. Думаю, що мед із липи пізніше подешевшає до 250 гривень за літр», — розповів Юрій Овдієнко. 

Читайте також: 

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 37° ... + 22°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

58%