Експерти прогнозують урожай кукурудзи в Україні на рівні 35 млн тонн

2 вересня 2020 110 0
Експерти прогнозують урожай кукурудзи в Україні на рівні 35 млн тонн
Kurkul.com

У зв’язку з агрокліматичними умовами, аналітики ІА «АПК-Інформ» знизили прогноз виробництва кукурудзи в Україні в 2020 р. до 35,1 млн т. Про це пише «АПК-Інформ».

Аналітики зазначють, що це на 8% менше за попередню оцінку і на 2% — показника минулого року.

«Основним фактором для зниження прогнозів є посуха, що формується протягом усього серпня на більшій частині території країни і особливо яскраво виражена в центральних регіонах, де зосереджені основні площі під кукурудзою. За нашими оцінками, під впливом критичних агрокліматичних умов перебуває понад 40% посівів даної культури, що змушує знизити прогнозний показник середньої врожайності культури до 67,1 ц/га, проти 71,9 ц/га в 2019/20 МГ», — зауважив Андрій Купченко, керівник служби бізнес проектів ІА «АПК-Інформ».

Він також уточнив, що вказане зниження прогнозу виробництва є досить стриманим. Як компенсаційні фактори аналітик назвав високий рівень локалізації аномальних погодних умов і пошкоджень посівів, а також приріст цього року посівних площ під кукурудзою в регіонах з відносно сприятливими умовами більш, ніж на 30% щодо показників попереднього сезону.

«При зазначеній оцінці виробництва кукурудзи в 2020/21 МР експортний потенціал може бути сформований на рівні 28,5 млн тонн, що на 3% нижче за показник попереднього сезону. При цьому не виключається, що зміна погодних умов у вересні-жовтні може зумовити як скорочення збиральних площ, так і зниження показників урожайності культури», — додав експерт.

Читати за темою: Україна майже на 70% знизила експорт кукурудзи

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 7°

Вітер

3.5м/с

Опади

1.6мм

Вологість

88%