Ціни на кавуни досягли цьогорічного мінімуму

8 вересня 2020 75 0
Ціни на кавуни досягли цьогорічного мінімуму
Kurkul.com

Ціни на кавуни в Україні продовжують знижуватися попри завершення сезону баштанних. За останній тиждень ягода подешевшала в середньому на 20% і сьогодні відвантажується у ціновому діапазоні від 1,2 до 3 грн/кг. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням на сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА), на початку вересня ціни на кавуни в Україні досягли свого мінімуму за сезон.

«Основною причиною зниження цін на кавуни є сезонне збільшення пропозиції ягід на ринку. Наразі завершується збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва — Херсонській та Миколаївській областях, і виробники повідомляють, що урожай саме пізніх сортів кавунів в цьому році майже не постраждав. Відповідно, сьогодні продукція на ринок поступає без перебоїв, а пропозиція місцевих кавунів на внутрішньому ринку — на досить високому рівні», — зазначили в асоціації.

Також в УПОА уточнили, що під кінець сезону значних цінових стрибків у сегменті кавунів не очікується.

«Нагадаємо, що через аномально холодний травень та проливні дощі в червні, виробники втратили частину врожаю ранніх сортів кавунів. За попередніми оцінками зниження виробництва ранніх сортів кавунів досягло 50%. Відповідно, через брак пропозиції, Україна в червні вимушена була імпортувати значні обсяги баштанних культур. За перше півріччя 2020 р. Україною було імпортовано 2,1 тис. т баштанних культур, загальною вартістю $1,97 млн. Для порівняння роком раніше закордонні закупівлі кавунів та динь були втричі нижчі, як в натуральному, так і у вартісному вираженні», — повідомили в асоціації.

Як наголосили в УПОА, попри досягнення мінімального цінового рівня за сезон, сьогодні кавуни в Україні реалізують у середньому на 65-70% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. На початку вересня 2019 р. ягоду відвантажували в діапазоні від 0,9 до 1,5 грн/кг.

Раніше повідомлялося, що ціни на кавуни побили п’ятирічний рекорд

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 7°

Вітер

3.5м/с

Опади

1.6мм

Вологість

88%