Реклама

Аграрії мають проблеми зі збутом урожаю яблук

16 грудня 2015 83 0
В Україні помітно збільшився урожай яблук
Кurkul.comВ Україні помітно збільшився урожай яблук

В Україні помітно збільшився урожай яблук, повідомила керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман, пише прес-служба агенства.

«Найбільш складна ситуація у сезоні-2015/16 спостерігається у сегменті яблука: Україні вдалося зібрати один з найкращих урожаїв цих фруктів за всю історію незалежності країни, тоді як експорт цієї продукції дуже обмежений», — зазначив експерт.

За її словами, на жаль, більшість фермерів не зробили висновків після введення Росією ембарго. Альтернативні зовнішні ринки збуту практично не пророблялися, весь обсяг яблука у минулому сезоні експортувався у Росію через Крим.

«Ситуація загострилася у вересні 2015 р. — після початку блокади поставок овочів і фруктів з України на кримський півострів. Сьогодні поставки на російський ринок стали практично неможливими, і фермери змушені збувати основний обсяг яблука на внутрішньому ринку», — сказала Тетяна Гетьман.

На її думку, у сформованій ситуації українські фермери змушені замислюватися про диверсифікацію експорту. В іншому випадку вже в наступному сезоні ситуація у цьому сегменті буде вельми гнітючою. Перспективи відновлення поставок на російський ринок дуже туманні, тоді як про зниження виробництва і мови бути не може, оскільки інтенсифікація садів тягне за собою постійне збільшення врожаю.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама