Збільшити врожайність зернових на 20% допоможуть лісосмуги — експерти

19 вересня 2020 102 0
Збільшити врожайність зернових на 20% допоможуть лісосмуги — експерти
Kurkul.com

Створення лісових смуг на полях степової зони України сприяє збільшенню врожайності зернових на 20%. Про це заявили експерти ФАО на тематичному тренінгу, пише AgroPolit.com.

Зазначається, що згідно із дослідженням вітчизняних вчених, результати яких обговорювалися під час тренінгу, потенціал зростання урожайності сільськогосподарських культур у системі лісосмуг за умови їх повноцінного функціонування) може сягати 20%, продуктивності пасовищ — 25%, виробництва молочної продукції — 12%.

«Приріст урожайності на кожні 0,5% заліснення ріллі — від 0,75% до 3,5%», – зазначив один з учасників заходу Ігор Тимощук, заступник директора Державного підприємства «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА».

Обговорювалася проблематика придатності ґрунтових та гідрогеолого-меліоративних умов для створення полезахисних лісових смуг; вплив полезахисних лісових смуг на мікроклімат полів та урожайність сільгоспкультур; агролісомеліоративне районування; мінімально необхідна полезахисна лісистість; оптимізація систем захисних лісових насаджень в агроландшафтах.

На думку експертів ФАО, цільовою аудиторію тренінгу є керівники сільськогосподарських підприємств, агрономи, фермери, лісівники, виробники енергетичних культур, представники об’єднаних територіальних громад, асоціації пасічників України, а також викладачів, науковців, посадовців.

Читати за темою: В Україні введуть компенсацію витрат за відновлення лісосмуг на сільгоспземлях

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 15°

Вітер

3.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%