На Волині стартувала посівна озимих зернових

16 вересня 2020 59 0

У Волинській області набирає обертів посів озимих зернових культур під урожай 2021 р. Повідомляє Департамент агропромислового розвитку Волині.

«Оптимальними строками сівби озимих є такі, які підходять під два критерії: встановлюється середньодобова температура повітря близько 15 °C, і тривалість осінньої вегетації складатиме 40-50 днів. Приблизно це виходить друга половина вересня — перша третина жовтня. Для озимої пшениці науково-обгрунтованими строками сівби є такі, щоб сходи не встигли перейти до 3-го-4-го етапів органогенезу. Але водночас, на момент припинення вегетації досягли такого стану, аби весною швидко почалась диференціація конусу наростання і формування зачаткового колоска. Отже, оптимальні терміни для посіву наступили», — зазначається у повідомленні.

Усього в поточному році, за попередніми прогнозами, в області передбачається посіяти озимі зернові на площі 185 тис. га, що на рівні минулого року, в тому числі озимої пшениці — 155 тис. га, озимого жита — 22 тис. га, озимого ячменю — 8 тис. га.

Окремі господарства приступили до збору культур пізніх строків дозрівання, зокрема до обмолоту соняшнику приступили у ТзОВ «Пятидні» Володимир-Волинського району та ТзОВ «Городище» Луцького району.

Усього до збирання цьогоріч підлягає: соняшнику — 40,6 тис. га, сої — 36,4 тис. га, кукурудзи — 41,3 тис. га.

Нагадаємо, на Волині розпочато копання та переробку цукрових буряків.

Виконано за допомогою Disqus