Фермери Одещини отримали перші 125 т насіння від ВКФ

19 жовтня 2020 114 0
Фермери Одещини отримали перші 125 т насіння від ВКФ
Kurkul.com

Фермери Кілійського району Одещини отримали перші 125 тонн зерна на посівну від Всеукраїнського Конгресу фермерів. Це та допомога, яку зібрали своїми силами учасники Конгресу. Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнського конгресу фермерів.

«Поки влада обіцяє допомогти, вносячи правки в бюджет, плануючи кошторис наступного року, граючись зі змінами резервного фонду тощо, ми вирішили не просто чекати, а ще й допомагати один одному», — наголосив Іван Слободяник, голова ВКФ.

Ці 125 тонн насіннєвого матеріалу — лише перша частина допомоги від ВКФ.

«Ми повинні один одному, простягати руку допомоги. Тільки разом ми — сила, тільки разом подолаємо негаразди», — зазначив Анатолій Гайворонський, учасник  Конгресу фермерів з  Дніпропетровської області говорить.

Кілійські фермери вдячні  людям, які зрозуміли їхнє становище, і кажуть, що навіть не очікували, що хтось про них потурбується. Посуха на Півдні Одещини триває вже другий рік поспіль. За даними Одеської ОДА, тільки поточного року втрати фермерів складають 6.5 млрд грн і вже стає очевидним, що проблема з посушливою погодою нікуди не зникне.

«Те, що ми своїми силами допомагаємо, ще не означає, що ми не будемо вимагати від держави виконати її зобов’язання. Будемо продовжувати наполягати на масштабній програмі зрошення і запуску страхування. Вартість страхової виплати десь на рівні тих коштів, які обіцяли в Мінекономіки — 5-6 тис. грн на гектар. Щоб не повторювалось далі такої ситуації, конче необхідна компенсація страхового платежу, як найбільш поширеної практики для того, щоб не було проблем у фермерів, чиї врожаї постраждали від погодних умов. Ми не просимо чогось такого з бюджету, там і так є 4 млрд грн на наступний рік», — додав Іван Слободяник.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 15°

Вітер

3.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%