Через поганий урожай ціна яблук вдвічі вища за минулорічну

20 жовтня 2020 74 0
Через поганий урожай ціна яблук вдвічі вища за минулорічну
Kurkul.com

Через несприятливі погодні умови урожай яблук вдвічі менший, а ціна вдвічі вища. Садівники вже підраховують збитки. Про це повідомляють Подробиці.

Цього року постраждали фермери, які вирощують яблука. На Херсонщині у квітні вдарили заморозки на початку цвітіння. Після такого стресу оговталися не всі дерева. На одному з комунальних підприємств раніше збирали до 14 тис. т/рік, нині близько 8 тис. т.

 «На яблуках з’явилися плями. Вони змінили свою форму. Товарність знизилася в рази. Дуже багато відібрали на перероблення — соки та пюре», —  розповідає Роман Рудий, завідувач фруктосховища.

Схожа ситуація не лише на Півдні. Постраждали також сади Вінниччини та Черкащини. Неврожай вплинув і на вартість яблук по всій країні. Навіть гуртова ціна завищена.

«Минулого року ціна на яблука була 6-8 грн/кг, цього року — від 8 до 12 грн/кг. Супермаркети, на жаль, не відразу виплачують гроші за товар. Цим користуються посередники, які пропонують оплату відразу, але за меншою ціною», — пояснив Олександр Ощіпок, аграрій.

Таким чином, покупці переплачують, а виробники недоотримують.

«Раніше Херсонщина експортувала яблука. Цього року дуже мало експортується. Це пов'язане з невеликим урожаєм у порівнянні з іншими роками. Власники садів кажуть, що урожайність майже в половину менша, ніж минулого року», — зазначила Лариса Коломієць, начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській обл.

Українські експерти прогнозують, що цьогорічний урожай ще й гірше зберігатиметься. Не виключено, що вже навесні яблука доведеться купувати за кордоном.

Читати за темою: Переробники яблук можуть зупинити закупівлі через зростання цін

Виконано за допомогою Disqus