Детінізація землі щорічно приноситиме до бюджету 1 мільярд доларів

21 жовтня 2020 57 0
Детінізація землі щорічно приноситиме до бюджету 1 мільярд доларів

Детінізація використання державних земель через оренду може принести до бюджету мільярд доларів щороку. Про це заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко у матеріалі в матеріалі «Передача державних сільгоспземель народу — це відновлення історичної справедливості для українців» на Latifundist.com.

«Йдеться про плату за землю, податки та відбілення ринку зернових. Адже в основній масі вирощена на цих землях продукція продається в тіні. Такі яскраві приклади ми бачили на с/г землях Міністерства оборони. Наприклад, на танкових полігонах Миколаївської області вирощується кукурудза — і ніякі податки не сплачуються, все реалізовується в тіні, продається за готівку, потім через різні податкові скрутки проводять схеми з відшкодуванням ПДВ, а держава рахує збитки», — уточнив Роман Лещенко.

Він додав, що детінізація державних с/г земель дасть державі близько 30 млрд грн щорічно фінансового ресурсу, які можна направити на держпрограми підтримки АПК,  кредити під викуп землі аграріями, на компенсацію вартості сільськогосподарської техніки, реінвестувати в системи зрошення.

«В такому разі автоматично відпадає питання про те, як виконати закон про 1% ВВП на держпідтримку АПК. Відповідь — під ногами. Будь ласка давайте створимо елементарний порядок в рамках земельної реформи, детінізуємо всі процеси і агросектор  отримає великий фонд фінансування на свої потреби. Детінізація земельна — це  шлях розвитку АПК та формування додаткової вартості. Земельна децентралізація та детінізація  — це стратегічний курс на 2021 рік в урядовій економічній політиці», — підсумував голова Держгеокадастру.

Читати за темою: Понад 5 млн га с/г земель незаконно приватизовано — Лещенко

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 18°

Вітер

1.7м/с

Опади

3мм

Вологість

61%