Трейдерів закликають не доводити до банкрутсва постраждалих від посухи фермерів

28 жовтня 2020 84 0
Трейдерів закликають не доводити до банкрутсва постраждалих від посухи фермерів
Kurkul.com

Трейдерів закликали не доводити до банкрутства аграріїв, які постраждали під час посухи та карантину. Про це повідомив Андрій Богданець, депутат Верховної ради України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада», пише AgroPolit.com

Депутат розповів, що у МЕРТі відбулося засідання робочої групи щодо ситуації з форвардними контрактами на зерно.

«На засіданні були присутні трейдери та профільні аграрні асоціації. Трейдери категорично проти перегляду форвардних контрактів для аграріїв. Але ж ми знаємо, яка ситуація склалася сьогодні, особливо на півдні України з посухою, де аграрії зазнають збитків та не мають можливості виконувати форвардні контракти. Втрати аграріїв від посухи в Україні оцінують у понад 100 млрд грн. Відповідно, вони будуть зазнавати збитків, а, можливо, оголошувати себе банкрутами. Нестабільність доходів товаровиробників, концентрація виробництва у великих компаніях, хиткий баланс інтересів суб’єктів на ринку зерна є загрозою продовольчій безпеці країни», — сказав Андрій Богданець.

Голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада» розповів про законотворчу діяльність, яка має допомогти врегулювати ситуацію, пов'язану з діалогом між різними сторонами аграрного бізнесу. 

«З огляду на це депутатська «Аграрна рада» і я, як її голова, та аграрний комітет запропонували законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні», яким запроваджуються мінімальні закупівельні ціни на зернові, зокрема, на соняшник, сою та кукурудзу. Цей закон потрібен, адже він допоможе вирівняти цінові дисбаланси, які виникають при закупівлі зернових», — додав Андрій Богданець.

За його словами, це стратегічний документ, який потрібен для стабілізації робити зернового ринку сьогодні і надалі. Його мета: створення рівних умов конкуренції на ринку, і, як наслідок, наближення до збалансування ринкових відносин між усіма суб’єктами зернового середовища. Мінімальні ціни можуть корегуватися на підставі даних отриманих у результаті проведеного державного спостереження у сфері ціноутворення на ринку зерна

Народний депутат повідомив, що діалог між урядовцями, представниками профільних асоціацій, законотворцями та бізнесом триватимуть. 

«На засіданні звучали різні думки щодо швидких рішень стосовно ситуації з форвардами. Всі вони мають право на життя. Але ми маємо прийти до спільного знаменника, адже на кону — стабільність значної частини агросектору, передовсім, фермерів. Мало того, що цього року вони не отримали держпідтримки від держави, то зараз будуть змушені доводити, що вони мають право на форс-мажор. У цій ситуації мають розібратися. Ті, хто дійсно постраждав від посухи повинні отримати можливість вистояти, а не відавати останню сорочку на виконання форвардних контактів», — зазначив Андрій Богданець.

Він зазначив, що в середу у МЕРТі відбудеться ще одне засідання, на якому він сподівається будуть прийняті фінальні рішення для врегулювання ситуації з форвардними контрактами на зернові. Депутат закликає трейдерів змінити свою категоричною позицію та не знищувати малий і середній аграрний бізнес своєю вимогою «повернення форвардів, адже завтра у них не буде з ким працювати».

Виконано за допомогою Disqus