На Одещині СБУ викрила незаконний експорт зерна

2 листопада 2020 85 0
На Одещині СБУ викрила незаконний експорт зерна
Kurkul.com

На Одещині співробітники Служби безпеки України викрили мільйонну схему ухилення від сплати податків під час експорту зерна за кордон. Про це повідомляє відомство.

«За даними досудового слідства, організував оборудку одеський підприємець. Для прикриття незаконної діяльності він заснував кілька фіктивних фірм, реквізити яких використовувались для проведення зовнішньо-економічних торговельних операцій. Зерно комерсант закуповував за готівку у місцевих виробників сільгосппродукції та без відображення у податковій звітності постачав іноземним фірмам», — йдеться у повідомленні.

У такий спосіб через незаконні оборудки державний бюджет недоотримав понад 4 млн грн обов’язкових платежів.

Зазначається, що розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 205-1 (підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Наразі організатору схеми повідомлено про підозру. Слідчі дії тривають для встановлення всіх обставин справи.

«Заходи із викриття незаконної діяльності проводилися спільно зі слідчими ГУ ДФС в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури», — відзначили у відомтсві.

Читати за темою: На Запоріжжі СБУ припинила корупційну схему вивозу зерна з України

Виконано за допомогою Disqus