Про українських крафтових сироварів написало європейське видання

24 листопада 2020 149 0
Про українських крафтових сироварів написало європейське видання

Вперше про вітчизняних виробників крафтових сирів дізнається Європа. Британське видання Good Cheese у новому номері знайомить європейську сирну спільноту з українськими сироварами з Київщини та Закарпаття. Про це Kurkul.com повідомила Оксана Чернова, тренер сирної академії ProCheese компанії Ardis Group, найбільшого імпортера сирів в Україні.

«Крафтове сироваріння в Україні щороку набуває більшої популярності. Домашні господарства стрімко розвиваються, просуваючи давні традиційні рецептури та розробляючи нові смаки і текстури. Вітчизняні сировари сумлінно працюють над якістю власного продукту та вміло виокремлюють переваги своїх виробництв. Українським виробникам є чим пишатись: використання широкого різноманіття видів молока, автентичні рецептури, унікальні смаки, хороші умови для вигодовування та пасовища тварин. Тож, українські крафтові виробники мають гарну основу для роботи та розвитку свого господарства як на території нашої країни, так і за її межами», — зазначила експерт.

Проте, за її словами, створюючи унікальний та якісний продукт, переважна більшість вітчизняних сироварів зіштовхується зі схожими труднощами. Їх об'єднує повільний ріст впізнаваності і, як наслідок, мала кількість споживачів.

«Немає жодних сумнівів, що продукти сучасних українських сироварів заслуговують на широку аудиторію поціновувачів. Виробники працюють не лише над унікальністю продуктів, а й над їх винятковою якістю і асортиментом», — зазначила Оксана Чернова.

Читайте також: Господарство з Чернігівщини претендує на статус племінного репродуктора

Сирні фахівці департаменту ProCheese стверджують, що сьогодні не достатньо просто користуватись рекламними інструментами та співпрацювати із лідерами думок, аби про продукт дізналися. Потрібно дивитись ширше: 

  • чітко сформулювати головну ідею свого бізнесу;
  • відкривайтесь аудиторії, працюйте над персональним брендом;
  • демонструйте історію бренду в деталях, показуйте повсякденне життя, процес виробництва продукту;
  • комунікуйте зі своїми колегами на ринку, створюйте спільні продукти або інфоприводи в колаборації;
  • постійно працюйте над конкурентною пропозицією: робота над унікальністю смаків, їх актуальністю в межах певних регіонів, сезонних умовах тощо;
  • забезпечте якісний сервіс, що супроводжуватиме ваш продукт;
  • беріть участь у сирних фестивалях та конкурсах.

ProCheese вже понад три роки працює над тим, щоб поліпшити культуру споживання сиру через професійну підготовку чизмонгерів та чиз сомельє в академії та впровадження унікальних  сирних сервісів у торгівельних мережах України.

«Ми дуже хочемо, щоб кількість поціновувачів сиру з кожним днем збільшувалась, як і професіоналів на точках продажу, які можуть проконсультувати та підібрати саме той сир. Ми впевнені, що сир також може стати головою столу, відкривати нові смаки як напоїв, так і звичайних страв. Але, щоб це сталось, нам потрібно більше знати про сир та його різноманіття. Саме над цим ми і працюємо, а стаття в Good Cheese — це лише початок нашого шляху трансформації сирної культури України», — зазначила керівниця проєкту ProСheese Наталія Кагадій.

Виконано за допомогою Disqus