Зеленський пообіцяв податкові канікули бізнесу в разі посилення карантину

24 листопада 2020 95 0
Зеленський пообіцяв податкові канікули бізнесу в разі посилення карантину
Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом до парламенту буде внесено законопроекти про допомогу бізнесу і громадянам в умовах карантину, зокрема про одноразову матеріальну допомогу та податкові канікули. Повідомляє ua.interfax.

«При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. ФОП першої групи будуть звільнені від сплати всіх податків та зборів, включно з ЄСВ», — зазначив Володимир Зеленський.

Читати за темою: Карантин вихідного дня негативно вплине на фермерів — думка

Президент також повідомив про відновлення програм, які успішно працювали навесні: це матеріальна допомога ФОП, які мають дітей до 10 років, компенсація з часткового безробіття, кредитні канікули для бізнесу в рамках програми «5-7-9», за якою малий і середній бізнес вже отримали близько 13 млрд грн.

«Найближчим часом у парламент буде подано законопроекти, які передбачатимуть наступне: одноразова матеріальна допомога тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через посилення карантину. І якщо ви — ФОП і змушені закрити, наприклад, свою кав’ярню, або найманий працівник, і вас звільняють, бо кав’ярня закривається, то ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тис. грн», — сказав він у своєму влозі у вівторок.

Зеленський пояснив, що для отримання такої допомоги необхідно зробити три прості кроки: зайти у застосунок «Дія», ввести короткі дані та номер банківської картки.

«Далі — перевірка даних, і максимум через декілька днів 8 тис. грн приходять вам на картку», — зазначив він. 

За його словами, згідно з розрахунками, понад 1 млн громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.

Президент зазначив, що другий напрям — це матеріальна допомога господарським суб’єктам заради збереження робочих місць.

«Якщо ви власник кав’ярні, і ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи, нікого не звільнили, проте деяких працівників відправили у вимушену відпустку, тоді для виплат таким працівникам ви зможете отримати допомогу. Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, в розмірі до 8 тис. грн на одного працівника», — розповів він.

Виконано за допомогою Disqus