Тваринники отримають користь від відміни СОТ експортних субсидій

52
0
Декларація, прийнята на Міністерській конференції СОТ вигідна для України
fermer1.ruДекларація, прийнята на Міністерській конференції СОТ вигідна для України

Декларація, прийнята на Міністерській конференції Світової організації торгівлі (СОТ) вигідна для України, про це заявила заступник міністра Аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька, пише Мінагропрод.

«У першу чергу ми говоримо про заборону використання експортних субсидій у сільському господарстві. Українська делегація у Найробі відстоювала саме цю позицію. І це перемога України. Це зробить вітчизняний аграрний експорт більш конкурентоздатним. Відзначу, що таке рішення не принесе швидких результатів, але за 5 років ми вже зможемо побачити позитивний ефект (перш за все це стосується м’ясної та молочної продукції)», — сказала Владислава Рутицька.

Окрім того, заступник міністра наголосила, що зараз Україні потрібно активно поглиблювати двосторонні відносини з перспективними партнерами і отримувати доступ на нові ринки. У першу чергу мова йде про країни Близького Сходу, Північної Африки, Азії.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — торговий представник України Наталія Микольська зазначила, що зараз найбільш інтенсивно ведуться переговори щодо створення ЗВТ із 2 країнами. Одна з них Туреччина, яка готова в цьому напрямку працювати, зокрема, для того, щоб збільшити товарообіг. Друга країна — це Ізраїль, результати переговорів з яким показали достатньо позитивний настрій і готовність інтенсивно відпрацювати Угоду. Це означає, що сторони готові обговорити всі і будь які питання доступу на ринки.

«Сьогодні Україна продовжує рухатись до ЗВТ з рядом країн. Була проведена колосальна робота на двосторонніх зустрічах. Ми обговорили питання створення ефективних торгівельних відносин з делегаціями Ізраїлю та Туреччини. Ці ринки вкрай важливі для українських експортерів зернових і олійних культур. З представниками Анкари йшла мова про заміщення російської продукції українською. Якщо підбивати підсумки – то сьогодні ми закладаємо фундамент для майбутнього якісного росту», — додала заступник міністра.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus