UKRAVIT надає аграріям послугу з перевірки продукції на вміст хлорпірифосу

7 грудня 2020 33 0
UKRAVIT надає аграріям послугу з перевірки продукції на вміст хлорпірифосу
UKRAVIT

Агровиробники які планують експортувати продукцію до ЄС повинні довести безпечність вирощеної ним продукції та відсутність у продукції хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу. Про це повідомляють експерти «UKRAVIT».

Зазначається, що держави-члени ЄС схвалили пропозицію щодо зниження максимально допустимих рівнів (MRL) залишків хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в продуктах харчування та кормах до найнижчого рівня, який можна виміряти, — 0,01 мг/кг.

«Хлорпірифос і хлорпірифос-метил є інсектицидами, що використовуються для боротьби з комахами-шкідниками при вирощуванні широкого спектра культур, які людина щодня вживає в їжу, — зернових, кукурудзи, сої, яблук, динь, полуниці та ін.; крім того, хлорпірифос-метил також застосовують для обробки зерна злакових культур, що зберігається, і порожніх складів. Й оскільки в Україні ці діючі речовини не підпадають під заборону, їх залишкові кількості в продуктах можуть перевищувати 0,01 мг/кг. Відповідно, кожен агровиробник, якого приваблюють європейські ринки, має початково довести безпечність вирощеної ним продукції. Й підтвердити або спростувати це може винятково лабораторна експертиза», — розповідає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

Наразі «Інститут здоров'я рослин» проводить визначення хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в готовій продукції методами газової (GC-MS/MS) та рідинної (LC-MS/MS) тандемної хромато-мас спектрометрії на рівні 0,01 мг/кг, що відповідає європейським нормам. А той факт, що у 2020 р. установа отримала міжнародну акредитацію, значно спрощує виробникам збір документів та дозволів, оскільки одержані тут результати досліджень визнаються за кордоном і не потребують додаткових підтверджень.

«Хоча звернень щодо цього типу досліджень на сьогодні небагато, з часом їх кількість неухильно збільшуватиметься. Оскільки визначення залишкових кількостей хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у продукції — must have для реалізації врожаю за кордоном», — додала фахівець.

Виконано за допомогою Disqus