Реклама

В Україні умовна прибутковість виробництва молока зменшилася на 9,6%

8 грудня 2020 41 0
В Україні умовна прибутковість виробництва молока зменшилася на 9,6%
pixabay.com

У листопаді зменшився індекс умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах України на 9,6%. Про це написав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу FAO, на своїй сторінці у Facebook.

«Такого в листопаді ніколи не було. Середній показник листопада за останні 9 років становив плюс 3,1%. Лише тричі показник УМІ незначно знижувався. УМІ впав, не зважаючи на досить значне зростання цін на молоко — на 7,6%», — зазначив він.

Експерт написав, що головною причиною падіння стало швидке здорожчання кормових компонентів, особливо кукурудзи та фуражної пшениці. Вони потягнули за собою і шроти, які зросли в ціні приблизно, як молоко.

«У листопаді 2020 р. показник УМІ вже був гіршим за листопад 2019 р. на 44,5%. На додаток, це найнижча прибутковість виробництва молока в листопаді за всю історію наших спостережень (тобто за 10 років)», — наголосив Андрій Ярмак.

Він відзначив, що в цілому за 11 місяців 2020 р. виробники заробили лише на 10% менше, ніж за той самий період попереднього року. За статистикою останніх 5 років, протягом періоду січень-листопад 2020 р. українські молочники отримали на 5% більше прибутку.

Водночас, за словами експерта, виробники глобально втрачають доходи від пандемії.

«Ці втрати будуть тривати ще кілька сезонів. А в цих умовах будуть виживати лише найбільш ефективні, як це завжди бувало під час криз», — підсумував Андрій Ярмак.

Читати за темою: В Україні до весни ціна на молоко зросте максимум на 2% — думка

Виконано за допомогою Disqus

Реклама