В Україні можуть оновити допустимий вміст залишків хлорпірифосу в сільгосппродукції

9 грудня 2020 73 0
В Україні можуть оновити допустимий вміст залишків хлорпірифосу в сільгосппродукції

В Україні можуть оновити допустимий вміст залишків деяких ЗЗР в сільгосппродукції відповідно до вимог ЄС. Про це повідомляє на Інформаційно-аналітичному порталі АПК-України.

«Днями відбулося засідання комісії Комітету з питань гігієнічного регламентування (МОЗ), на якому було розглянуто питання щодо залишків вмісту таких пестицидів, як хлорпірифос та хлорпірифос-метил у сільгосппродукції. За результатами наради було вирішено рекомендувати МОЗ переглянути нормативи щодо допустимого вмісту залишків зазначених ЗЗР в сільгосппродукції на рівні 0,01%. Такі норми стосуються сільгосппродукції, виробленої як для внутрішнього споживання, так і на експорт», — йдеться в повідомленні.

Так, після вступу в силу відповідного наказу буде встановлений 6-місячний перехідний період. За інформацією Держпродспоживслужби контрольно-токсикологічні лабораторії вже готові до проведення необхідної експертизи сільгосппродукції.

Зазначається, що такі зміни продиктовані рішенням Європейської Комісії про заборону застосування хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у виробництві с/г продукції. Дотримання сучасних вимог ЄС дозволить Україні зберегти та наростити експорт с/г продукції на ринок ЄС, а також на ті ринки, де діють відповідні вимоги.

Читайте також: В Україні спрощено процедуру ввезення пестицидів та агрохімікатів

Виконано за допомогою Disqus