Держгеокадастр боротиметься із «накладками» при реєстрації земельних ділянок

10 грудня 2020 121 0
Держгеокадастр боротиметься із «накладками» при реєстрації земельних ділянок
Kurkul.com

Для припинення практики реєстрації земельних ділянок з «накладками» Держгеокадастр підготував лист з роз’ясненнями, в якому звернуто увагу державних кадастрових реєстраторів на те, що, згідно з чинним законодавством, наявність «накладки» не є достатньою підставою для відмови у державній реєстрації земельної ділянки. Повідомляє Zemelka.ua.

«Ситуація, коли при державній реєстрації земельної ділянки з’ясовується факт «знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини», або, іншими словами, «накладка» — це страшний сон будь-якого інженера-землевпорядника», — зазначили у Держгеокадастрі.

Накладення запроектованої земельної ділянки на іншу, вже внесену до Державного земельного кадастру ділянку є підставою для відмови у державній реєстрації. Хоча в більшості випадків причина «накладок» — це помилки, допущені при формуванні вже існуючих ділянок, розплачуватися за них доводиться тому, хто «прийшов пізніше».

Неможливість державної реєстрації земельної ділянки з накладкою часто призводить до того, що інженери-землевпорядники йдуть шляхом найменшого супротиву, стикуючи нову земельну ділянку із вже наявною у кадастрі, що відображена неправильно. Це множить помилки у кадастрі, виправляти їх стає все складніше і складніше — наприклад, коли йдеться про садове товариство, мова може йти про десятки і сотні невірно відображених земельних ділянок.

Читайте також: ВР не підтримала законопроєкт про земельну децентралізацію

При цьому правило про недопустимість «накладок» (ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр») не стало дієвим запобіжником для їх виникнення – у Державному земельному кадастрі наразі наявні тисячі земельних ділянок із накладеннями.

Для припинення цієї практики, Держгеокадастром підготовлено відповідний лист з роз’ясненнями для державних кадастрових реєстраторів.

«Помилки, допущені при відображенні іншої земельної ділянки, повинні виправлятися, але не за рахунок тих, хто до цих помилок непричетний. Саме такий підхід дозволить покращити якість Державного земельного кадастру, а головне — усунути невиправдані перешкоди для реалізації земельних прав громадян», — зазначив голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

Нагадаємо, обласні управління Держгеокадастру ліквідують протягом двох місяців.

Виконано за допомогою Disqus