У листопаді ціни на молоко продовжили зростати

10 грудня 2020 87 0
У листопаді ціни на молоко продовжили зростати
Kurkul.com

За два тижні закупівельні ціни на молоко в середньому зросли на 0,3-0,4 грн для різних категорій, що є найзначнішим стрибком цього року. Про це повідомляє ІнфАгро.

Так, середній рівень закупівельних цін на молоко в другій половині місяця стрімко збільшувався. Шляхом зростання верхньої межі діапазон продовжує розширюватися і тепер становить 10,50-12 грн/кг. Молоко господарств населення також швидко дорожчало в листопаді, товар оцінюється в середньому 7 грн/кг без ПДВ.

Навіть попри зростання цін підвищилося собівартість виробництва молока, адже внутрішні ціни зернових і олійних збільшувалися більш динамічно. Зміна собівартості і низькі запаси кормів швидше за все призведуть до погіршення ситуації в першому півріччі 2021 р.. При цьому є ймовірність, що сільгоспвиробники зможуть підтримати тваринництво за допомогою коштів, вторгованих від продажу продуктів рослинництва.

«В цілому за десять місяців виробництво молока в сільгосппідприємствах стабільне, + 0,3%. У категорії молока, виробленого в господарствах населення, виробництво стабільно знижується, на 5,8% до минулого року, через що загальний показник по Україні становить -4,1%», — підсумовує видання.

Читати за темою: В Україні умовна прибутковість виробництва молока зменшилася на 9,6%

Виконано за допомогою Disqus