Фахівці радять перевірити насіння соняшника на стійкість до гербіцидів

21 грудня 2020 49 0
Фахівці радять перевірити насіння соняшника на стійкість до гербіцидів
UKRAVIT

Наприкінці року ринок рясніє акційними пропозиціями із продажу насіння та пестицидів. Однак, за, на перший погляд, вигідними умовами може приховуватися небезпека. Зокрема, недобросовісні постачальники можуть підмішувати різні гібриди або пропонувати насіння низької селекційної якості, що надалі неодмінно обернеться катастрофою для аграрія. Повідомляють фахівці «UKRAVIT».

Особливо ризикують агровиробники, які вирощують стійкий до трибенурон-метилу та імідазолінонів соняшник: адже якщо застосувати на посівах із «недостійкістю» гербіциди на основі цих діючих речовин, це призведе до прояву ознак сильного фітотоксу на рослинах, їх аномальності, а інколи — й повної загибелі посівів. 

Щоб попередити подібні неприємні «сюрпризи», фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують дослідити стійкість обраного гібриду соняшника в лабораторних умовах. Отримані результати розставлять всі крапки над «і» та дадуть аграрію впевненість в майбутньому його врожаю. 

Вчені Інституту оцінюють відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу за допомогою спеціального експрес-аналізу. Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу та його стійкість до гербіцидів.

«Основними перевагами такого дослідження є його точність, а також та швидкість: воно займає лише 23 дні. Тож не полінуйтеся провести його завчасно — можливо, це врятує ваш майбутній врожай», — зазначають фахівці. 

Виконано за допомогою Disqus