Названо область-лідер за врожайністю зернових в Україні

25 грудня 2020 247 0
Названо область-лідер за врожайністю зернових в Україні

Цього року на Сумщині намолотили 4,85 млн т зерна. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, інформує golos.com.ua

«За врожайністю зернових і зернобобових культур, яка сягає 7,24 т/га, регіон вийшов на перше місце в державі, за врожайністю кукурудзи посідає друге, а за валовим виробництвом зерна — п’яте місце в Україні», — повідомили у відомстві.

Область суттєво перевищила свої торішні показники: урожайність кукурудзи зросла на 0,7 т/га, а врожайність зернових та зернобобових загалом — на 0,72 т/га.

Читайте також: У LNZ показали найпродуктивніший гібрид кукурудзи в умовах посухи

«Покращення результатів відбулося завдяки кліматичним особливостям на Сумщині. Останніми роками область також потерпає від посухи, але «безводдя» відчувається тут не так радикально, як в інших регіонах. Щороку в області вводять в експлуатацію нові зерносховища, а аграрії розширюють посівні площі під кукурудзу. Така тенденція, попри економічну віддачу, не однозначно-позитивна, бо призводить до виснаження ґрунтів, однак маємо те, що маємо», — зазначили у департаменті АПК.

Нинішнього року Сумщина демонструє рекордні показники і щодо урожайності пшениці. З ярих та озимих полів її в середньому зібрали по 5,34 т з кожного гектара — найбільше в Україні.

«Це також вплинуло на загальний результат, відтак аграрії області мають потужну мотивацію вирощувати зернові і в наступному році. В області озимою пшеницею засіяно 140,6 тис. га: на ланах уже зазеленіли сходи», — йдеться у матеріалі.

Виконано за допомогою Disqus