Реклама

В Україні триває тенденція зменшення посівів технічної коноплі

3 січня 2021 77 0
В Україні триває тенденція зменшення посівів технічної коноплі
kurkul.com

Моніторинг ринку технічних конопель в Україні показує, що посівні площі під цю агрокультуру продовжують динамічно скорочуватися. У 2018 році посівні площі під коноплями зменшилися на 60,7%, а в 2019 на 7,3%, в порівнянні з роком раніше.

Про це заявили в аналітичній компанії Pro-Consulting, яка в листопаді 2020 роки провела дослідження ринку — як можливості вирощування конопель, так і виробництва їх насіння і продуктів переробки — масла, волокна, шроту.

Аналітики відзначають, що в 2018 році поля під технічну коноплю зменшилися на 60,7%, а в 2019 — на 7,3%, в порівнянні з роком раніше. Також в Україні майже не залишилося переробних потужностей, хоча в радянський період конопля вирощувалася і перероблялася на території країни досить інтенсивно.

«Аналіз ринку технічних конопель в Україні свідчить про наявність нереалізованого експортного потенціалу в цій сфері. Основний обсяг поставок за кордон припадає на насіння конопель, які використовуються як посадковий матеріал, як сировину для виготовлення косметики і продуктів харчування», — відзначають експерти компанії.

Вони додають, що в меншому обсязі, але стабільно експортуються масло і шрот конопель, а ось інші похідні продукти продаються на міжнародному ринку лише періодично, незначні обсяги навіть не щороку фіксуються в статистичних звітах.

У той же час, за їхніми словами, в Україні ринок технічних конопель все ще знаходиться під впливом досить жорсткого державного регулювання, яке пов'язане з прирівнянням безнаркотичних конопель до наркотичних засобів.

«При цьому вирощування технічних конопель вимагає отримання дозволу від МВС, а також придбання посівного матеріалу тільки в насінницьких господарствах, внесених до спеціального державного реєстру», — пояснюють аналітики.

Виконано за допомогою Disqus