Реклама
Що читають куркулі — ТОП-20 матеріалів року

Що читають куркулі — ТОП-20 матеріалів року

31 грудня 2020 1598 0

2020 рік для аграріїв видався напрочуд важким. Посуха, дефолти та коронавірусні реалії похитнули мрійливі плани фермерів про гарний прибуток, а також підкорегували очікування щодо 2021 року. В цій статті ми вирішили нагадати, якими матеріалами запам’ятався рік Щура читачам незмінного онлайн-асистента фермера Kurkul.com! Отже, далі ― 20 найпопулярніших статей 2020 року. Приємного прочитання!


Орендарям на замітку: земельні питання

Земля — головний актив будь-якого агровиробника. Тож не дивно, що наші матеріали на цю тему стабільно знаходять свого читача та завжди у топі за переглядами. Враховуючи відкриття ринку землі та зміни в законодавстві, слід тримати руку на пульсі та бути в курсі усіх правових перипетій та нюансів.  Допоможуть вам у цьому наші матеріали.

Нові правила поновлення договорів оренди земельних ділянок

Оскільки у 2019 році ВРУ прийняла ЗУ № 340-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», було запроваджено зміни до низки законодавчих актів, у тому числі й до Земельного кодексу України, а також до Закону України «Про оренду землі». Розібратися з новими правилами поновлення договорів оренди паїв нам допоміг юрист Віталій Петровський. 

Продовження договорів оренди землі — 5 лайфхаків від Feodal.Online

Щоб не заблукати у земельних питаннях, лайфхаками щодо комфортної роботи з пайовиками, правильного оформлення договорів оренди землі та збереження цілісності земельних активів господарства поділився засновник сервісу Feodal.Оnline Андрій Дем'янович.

Як фермеру не пропустити земельні аукціони

Карти, гроші, два паї... іноді фермери перетворюються на хижаків, які борються за права на земельну ділянку. Але у сучасному світі можна обійти таке перетворення, адже існують земельні аукціони, участь в яких надасть можливість без крові розширити свої володіння. Проте цей процес, незважаючи на останні зміни, залишається досить довгим та трудомістким. Андрій Дем'янович розповів, як спростити прийняття рішення про оренду паю, швидко та зручно оцінити земельну ділянку і не пропустити жодного земельного аукціону. 


Солодкий бізнес та його виклики

Матеріали про бджільництво на Kurkul.com також не обділені увагою українських пасічників. Цей вид господарювання обирають не тільки для заробітку, а й для душі. А щоб не лише ваша душа була спокійна, а й гаманець повний — радимо ознайомитися з нашими матеріалами про бджільництво та проблеми, з якими сьогодні стикаються пасічники.

Василь Ващенко — винахідник, пасічник, бізнесмен

Уявіть собі картину: яскраве сонце заливає зелену поляну, серед дерев видніються щедрі галявини польових трав та квітів і чутно легесеньке бджжж... Як ви вже могли зрозуміти, в наступному матеріалі ми говорили про бджільництво, а також про пасічника, який придумав конструкцію універсального українського вулика, що можна використовувати як стояк і лежак, поборов роїння сімей та закликав кочувати з пасікою. Ім’я йому — Василь Ващенко, і це історія збіднілого дворянина, якому вдалося стати пасічником зі світовим ім’ям.

Методи боротьби з кліщами Varroa

Продовжуючи «медову» тему, згадаймо про шкідників, які можуть завадити вам отримати бажаний нектар. З-поміж усіх «ворогів» сьогодні бджолам найбільшої шкоди завдають кліщі варроа (Varroa destructor), адже вони живляться за рахунок жирових тіл бджіл. А крім ослаблення метаболізму, вони передають низку летальних вірусів. Як контролювати популяцію шкідників хімічними, технологічними та механічними способами — розповідаємо у нашому матеріалі.

Медові ріки в отруйних берегах ― чому у світі забороняють використання хлорпірифосу

«Та що ж це коїться?», — бідкаються бджолярі. Адже черговим випробуванням для медової галузі України став вплив хлорпірифосу, який використовують під час обробки полів. Ця речовина шкідлива для людей, але ще більшу небезпеку вона несе для бджіл, які гинуть не лише від контакту з інсектицидом під час обробки садів та полів, а й зазнають тривалого впливу від накопиченої у пилку та нектарі речовини. Kurkul.com розповідає, у чому ж небезпека цієї діючої речовини і в яких країнах вже заборонили її використання.


Нішеві та перспективні

Хочеться випробувати свої сили у вирощуванні ще не надто популярних, але дуже перспективних культур? Ви не одні такі! Адже кількість переглядів наших матеріалів, присвячених нішевим культурам, вказує, що все більше аграріїв цікавляться цим напрямом.

Все, що необхідно знати про лохину (дайджест)

Яка ягода є однією з найприбутковіших для вирощування? Звичайно ж, лохина! Враховуючи сучасний нестабільний стан справ, фермери шукають альтернативні культури та рослини. Лохина має чималий попит як в Україні, так і закордоном. А в цьому матеріалі ми зібрали технологію вирощування лохини, її найпоширеніші хвороби, шкідників, а також досвід господарств, які додали цю ягоду у свою сівозміну. 

 

Ринок бузини в Україні — шукаємо перспективу вирощування

А цей матеріал з’явився спонтанно, завдяки цікавій історії, що наштовхнула нас на вивчення ринку такої ягоди, як бузина чорна. До нашої редакції звернулася іноземна компанія з проханням допомогти знайти партію замороженої бузини — 3 тис. т. Звичайнісіньке прохання про допомогу вже через годину перетворилося на цікавий квест — чим більше ми обдзвонювали потенційних виробників і продавців ягоди, тим більше запитань виникало. А коли ми запитували, чи є у нас виробники цієї ягоди, багато співрозмовників, мабуть, крутили пальцем біля скроні. Чим закінчилася історія — читайте в нашому матеріалі.

Горіховий бізнес: ТОП-11 питань про вирощування пекану

Зазвичай людей лякає вираз «зараз отримаєш на горіхи», але тільки не аграріїв!) Ще 10-15 років тому вирощування горіхів вважалося прерогативою жителів сільських садиб, і здебільшого сади висаджувались для своїх потреб. Проте зараз, на тлі зростаючого попиту на плоди горіхів в Європі та світі, це стало перетворюватися на справжній бізнес. Ми не могли оминути таку цікаву тему і підготували матеріал про особливості вирощування пекану.


Польові турботи

Щороку агрономи запитують одне і те ж: коли буде дощ? І щороку матеріали, присвячені опадам та забезпеченню вологою посівів, читає чимала кількість аграріїв. Не менше агрономів цьогоріч цікавило й питання вмісту сірки на їхніх полях.

Дощ за викликом: як люди керують погодою

Танці з бубном, шалені ритуали, гучні молитви... Що тільки не робили українські аграрії цього сезону, аби прикликати дощ:) Редакції Kurkul.com стало цікаво, як наші пращури викликали довгоочікувані опади, тож разом із партнером — сервісом Метео Фарм ми розповіли про способи, за допомогою яких люди намагалися керувати погодою.

Опади в регіонах України: карта, кількість та характеристики 2020 року

Крім того, протягом зими і весни 2020 року на українських полях майже не було стійкого снігового покриву, ґрунт не промерзав. Тож для того, щоб оцінити реальний стан опадів та перспективи вегетації сільгоспкультур, ми також підготували ексклюзивний матеріал — календар суми опадів по регіонах України — який, на вашу думку, був цікавим та корисним.

 

Чому вашим полям потрібен сульфат амонію і як його застосовувати

Для нормального розвитку коренів та стебел у ґрунті в достатній кількості повинні міститись найважливіші мікро- і макроелементи. Провідну позицію серед них займає сірка, адже вона важлива для всіх форм життя, оскільки є будівельним елементом у структурі трьох амінокислот: метіоніну, цистину і цистеїну. В нашому матеріалі ми розбиралися, яку користь несе цей елемент у сільському господарстві, як виявити симптоми, що сигналізують про нестачу сірки на вашому полі, та що з цим робити.


Роги і копита українського агробізнесу

Тваринництво та молочна галузь зокрема — ще один напрям, що активно читається та обговорюється в мережі. Наші матеріали на цю тему — аж ніяк не виключення:)

Історія України в коровах

На День Незалежності ми вирішили розповісти свою історію України... в коровах! А чом би і ні? Ми хоч і не в Індії, але в житті українців ця тварина завжди відігравала не меншу роль та була годувальницею. Тому цілком заслуговує на те, щоб стати частиною літопису. 

Молоко А2 як можливість зберегти бурі породи ВРХ в Україні

Підхоплюючи тему, згадаємо про актуальне завдання тваринників — підвищення рентабельності виробництва продукції скотарства. Адже сьогодні майже кожного господарника турбує велика кількість питань, починаючи з доцільності утримання молочних корів і закінчуючи технологіями виробництва продукції. Розповідаємо про один із новітніх шляхів інтенсивного розвитку молочного скотарства ― виробництво молока А2. 

Чому дорожчають корми і що з цим робити?

«А чим годувати?!» — ще одне пекуче питання тваринників, адже раціон є одним із вирішальних аспектів отримання приросту маси та гарних надоїв. Поки одні українські фермери тішаться високими цінами на зерно, інші готуються «згортати» своє виробництво. Так, так, саме ті, хто займається вирощуванням птиці, свиней та іншої худоби, відчули тиск високих цін на зерно. Чому стурбовані представники тваринництва та що чекає на птахівництво, скотарство й свинарство у найближчому майбутньому — розбиралася наша журналістка.


Пташині історії: вилікувати та нагодувати

Хто не любить курочку? Її люблять всі! А от як проводити контроль та профілактику захворювань птахів — знає вже на 6 тис. аграріїв більше — саме стільки за рік прочитали наш матеріал про те, що таке пташина холера й інфекційний риніт та як з ними боротися. Активно цікавляться наші читачі й альтернативами для годівлі птиці на тлі подорожчання соєвого шроту.

Пташина холера та інфекційний риніт свійської птиці

Профілактика і контроль захворювань надзвичайно важливі для захисту поголів’я домашньої птиці та для галузі птахівництва в цілому. Пташина холера та інфекційний риніт – дві хвороби, яких повинні остерігатися власники домашньої птиці. Як їм протистояти — розповідаємо у нашому матеріалі.

Чим замінити соєвий шрот у раціоні бройлерів? 

На тлі різкого подорожчання складових комбікорму аграрії шукають альтернативні інгредієнти, без негативного впливу на здоров'я та продуктивність птиці. Все частіше фермерські господарства для годування птиці використовують комбікорми пшенично-ячмінного типу з включенням великої кількості соняшникового та соєвого шротів чи інших білкових концентратів. При цьому продукти переробки соняшнику набирають все більшої популярності, оскільки, на відміну від соєвих продуктів, їх вартість менша, а доступність сировини — значно більша. Та чи означають ці фактори, що в раціонах доцільно збільшувати вміст соняшникового шроту як джерела білка рослинного походження? 


Слідство вели: агробізнес по-українськи

Варто пригадати ще кілька матеріалів, які прогриміли у 2020 році. Усі вони прямо чи опосередковано стосуються реалій галузі в Україні та мають вплив на малий та середній агробізнес. 

Вибиті зуби та арештований комбайн — як харківська поліція та фермери урожай ділили

Це вже стало справжньою українською традицією. Кожного сезону, під час жнив… у баню ніхто не йде, а відбуваються рейдерські захвати врожаю, грабунки та рекет, які ми не можемо оминути увагою! Написання цього матеріалу розпочалось із дзвінка постраждалого фермера, який втомився мовчати про свавілля. Ця історія відбулась у Сахновщинському районі Харківської області, де нібито сталася бійка між групою швидкого реагування поліції та трактористами, які збирали урожай соняшнику. Отже, як правоохоронці та аграрії урожай ділили — читайте у нашому матеріалі. 

Посівмат по ваучерах: що готують фермерам великі виробники насіння

А цей матеріал нібито повернув нас у час СРСР, коли маючи папірець можна було отримати бажаний товар, не більше і не менше. Ось і Syngenta вирішила повернутись до витоків і ввела мінімальне замовлення та ваучери на свою продукцію, шукаючи нові схеми роботи з клієнтами. У спецпроєкті Kurkul.com розбираємося, яка була реакція агровиробників та як змінились їхні подальші плани й прогнози.

Ефект метелика і світова криза: що буде з агро?

Вітер змін іноді приносить щасливі повороти долі, а деколи спричинює ланцюжок подій із непередбачуваними наслідками. Головне — знати звідки він може повіяти та вчасно вхопитись за рятувальний круг. Рекордний обвал цін на нафту, коронавірусний фактор, торговельна війна США й Китаю, розвиток подій на Близькому Сході неабияк вплинули на агросектор України. Журналістка Kurkul.com розбиралася з «ефектом метелика», який накрив українських фермерів.

Маємо надію, що ви знайшли час для того, щоб згадати, яким видався 2020 рік у рейтингу матеріалів. Бажаємо, щоб ніякі пандемії, посухи та цінові перипетії не робили вам погоди!

© Анастасія Герасименко, Андрій Яцина, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою