Реклама

На Півдні України можуть посіяти ще більше соняшнику

14 січня 2021 1798 0
На Півдні України можуть посіяти ще більше соняшнику
Kurkul.com

В Україні площі озимих зернових під урожай-2021 у порівнянні з попереднім роком скоротилися майже на 400 тис. га, під озимий ріпак теж відведено менше на 415 тис. га, повідомляє «Голос України». Передусім це стало наслідком складних погодних умов під час осінньої посівної. З іншого боку, це значно вплине на структуру сівозміни в сезоні 2020/2021.

За прогнозами експертів, із загального масиву незалучених земель приблизно 470 тис. га навесні підуть під соняшник. Адже більшість не засіяних озимими сільгоспугідь розташовані на півдні країни: в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. Тут соняшник має найбільшу частку у структурі посівів. Бо, крім того, що це одна з найбільш маржинальних культур,  він ще й найкраще пристосований до посушливих умов півдня.

Як зазначається у повідомленні, нинішнього року площі під соняшником можуть сягнути 6,86 млн га, а це шанс для України зібрати його рекордний врожай на рівні 17,8 млн тонн.

Ще майже 270 тис. га з незайнятих восени аграрії віддадуть під кукурудзу, до 100 тис. га додатково засіють ячменем та 70 тис. га — соєю, прогнозують експерти.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама