У Кореї створили робота-бджоляра, який збирає стільники з вуликів

20 січня 2021 79 0
У Кореї створили робота-бджоляра, який збирає стільники з вуликів

Корейська компанія Daesung (він же Smart Hive) створила роботизований контролер вуликів, який витягає рамки зі стільниками, обмітає їх від бджіл та передає людині для видобутку меду. Робота одного пасічника прискорюється удвічі. Про це повідомляє Інтерес.

Зазначено, що контролер вуликів просто розміщується поверх вулика, як тільки користувач зняв його кришку. Ширину алюмінієвої рами пристрою можна регулювати відповідно до розмірів вуликів. Живлення забезпечується або подовжувачем, підключеним до розетки, або акумуляторною батареєю — одного заряду вистачає на роботу із 50 вуликами.

«Після встановлення контролера вуликів користувач просто натискає кнопку, щоб запустити його. Потім він опускає набір гачків у вулик, піднімаючи кожен стільник і підвішуючи його послідовно на тримачі. Коли стільники витягуються, м’які щітки проходять уздовж обох боків, відчищаючи бджіл, не завдаючи їм шкоди», — йдеться у повідомленні.

Контролер вуликів рухається вперед по своїх рейках, по всій верхній частині вулика, поки всі стільники не будуть витягнуті. Потім він повідомляє бджоляра звуковим сигналом, щоб вони могли зняти стільники з рук для видобутку меду.

Контролер вуликів нагороджений премією CES 2021 Innovation Awards. Нині на платформі Indiegogo збираються кошти на його випуск. За попереднім замовленням робот-бджоляр коштуватиме $2100. Запланована роздрібна ціна $3000.

Читати за темою: Майже 75% меду у світі забруднено пестицидами

Виконано за допомогою Disqus