Клімат України стане ще більш непередбачуваним — синоптики

22 січня 2021 2071 0
Клімат України стане ще більш непередбачуваним — синоптики
Kurkul.com

У 2021 р. температура повітря зростатиме, клімат стане посушливішим та непередбачуванішим. Проте ситуацію можуть врятувати потужні циклони, підсилені явищем Ла-Нінья. Такий невтішний прогноз представила Віра Балабух, представник гідрометеорологічного інституту. Про це інформує Сегодня.

«Схоже, що доведеться відвикати від традиційних морозних та сніжних зим, і звикати до європейських похмурих та дощових буднів. А також до того, що літо у нас стане довше, але і воно буде не таким, як завжди. Численні прогнози кліматологів про те, що клімат в нашій країні помітно змінюється, стають реальністю», — зазначила вона.

За словами фахівця, у 2021 р., як і в попередні кілька років, будуть зафіксовані температурні рекорди та незвичайні погодні аномалії.

«2020 р. був в Україні найтеплішим за всю історію спостережень, середньорічна температура повітря виявилася вищою за звичайну більш ніж на 2,5 ℃, в деяких регіонах — майже на 3 ℃. Майже в усіх місцях, крім квітня і травня, температура повітря була вищою за норму. При цьому шість місяців були найтеплішими за останні 140 років. Значення середньомісячної температури нерідко перевищували норму на 5-7 ℃ і більше, а середній за добу — на 10-15 градусів і більше! Це призвело до того, що минулого року вперше на всій території країни не було метеорологічної зими, коли період з середньодобовою температурою нижче 0 ℃ триває понад 5 днів, був відсутній також сніговий покрив», — розповідає Віра Балабу.

Читати також: Україні знову загрожує посуха — дослідження

Вона зазначає, що характерною особливістю 2020 р. було не лише аномально висока температура повітря, а й дефіцит опадів, що призвело до тривалої посухи, проблемам з водними ресурсами та лісових пожеж. За оцінками Всесвітньої метеорологічної організації, очікується, що 2021 р. також буде аномально теплим.

Фахівець зазначає, що надія лягає на зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану, що називається Ла-Нінья.

«Ла-Нінья підсилює циклонічну діяльність не тільки в Тихому океані, а й в Атлантиці. Це означає, що циклони, які неминуче будуть проходити з заходу і південного заходу через територію України, виявляться більш потужними, ніж минулого року. А циклони, як відомо, несуть опади — дощі, град, і нерідко супроводжуються бурями і грозами», — проаналізувала Віра Балабух. 

За її словами, справжнє тепло наблизиться до українців лише в останні дні квітня 2021 р. Перша половина травня буде теплою і з дощами, а в другій половині варто очікувати прохолоду і сильні вітри.

Читати за темою: Дощі не врятують Крим від посухи — вчені

Літній період почнеться з дощів і спеки. В середині червня 2021 р. варто очікувати теплу, комфортну погоду без опадів. Липень буде спекотним, але з частими дощами, грозами, які можуть пом’якшити сильну спеку. Пік спеки доводиться на середину липня. У другій половині серпня будуть дощі, а в кінці місяця варто очікувати сильні холоди.

«На початку вересня українці побачать ще 10 днів літа. З другої декади будуть дощі, також почнеться похолодання. На початку третьої декади буде 2-3 дні бабиного літа. Жовтень буде радувати українців теплою погодою, однак вже на початку листопада вона розвіється і прийдуть холоди, сильно розслаблятися точно не варто», — анонсувала фахівець.

У грудні 2021 р. буде холодно, українці нарешті зможуть зустріти Новий рік зі снігом, як це було кілька років тому.

Виконано за допомогою Disqus