Дослідження ґрунту перед посівною допоможе оптимізувати виробничі затрати

1 лютого 2021 61 0
Дослідження ґрунту перед посівною допоможе оптимізувати виробничі затрати
UKRAVIT

Вже незабаром весняна посівна. І розпочати підготовку до неї в «Інституті здоров’я рослин» компанії «UKRAVIT» радять із дослідження ґрунту. Адже лише лабораторні дослідження можуть точно визначити, яких елементів у ґрунті достатньо, а яких бракує, і чи зможуть вони повноцінно засвоїтися рослиною. 

Згідно з повідомленням, ця інформація, своєю чергою, допоможе оптимізувати виробничі затрати і заощадити кошти.

Напередодні весняної посівної кампанії вчені радять дослідити ґрунти господарства на вміст азоту, органічної речовини, рухомих форм (фосфору, калію, сірки), а також на наявність мікроелементів. Крім того, плануючи удобрення полів, треба зважати, що рівень засвоєння культурами основних елементів живлення із добрив залежить від рН ґрунту: оптимальним показником для повноцінного засвоєння NPK є показник рН 7,0, і навіть за незначного відхилення від норми культурні рослини не зможуть засвоїти їх. А сумна статистика вказує на те, що понад 80% ґрунтів України являються слабокислими-кислими.

Те саме стосується й мікроелементів: їх засвоєння рослинами залежить від рН ґрунту, а також вологості, вмісту органічної речовини та інших показників. Тож дослідження цих критеріїв ґрунту також є невід’ємним елементом для забезпечення повноцінного живлення ваших майбутніх посівів.

Крім того, наголошує науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков, якщо в господарстві є ділянки, рослини на яких в період активної вегетації без явних причин пригнічуються чи зовсім «випадають», ґрунт варто дослідити ще й на залишкові кількості пестицидів.

«Вміст залишкових кількостей пестицидів залежить від багатьох факторів: рН ґрунту, зволоженості, активності мікробіоти та інших. І в більшості випадків ми бачимо негативну дію вже візуально на рослинах – коли зробити майже нічого неможливо. Крім того, небезпека цієї ситуації полягає ще й в тому, що залишкові кількості пестицидів можуть накопичуватись у вирощеній продукції та шкодити здоров’ю людини», — відзначає Сергій Сальніков.

Не завадить запланувати дослідження ґрунту на залишкову кількість пестицидів й тим, хто збирається засівати нові землі, зазначає Сергій Сальніков.

«Адже ніколи точно не знаєш, які пестициди на них застосовувались раніше, і як вони вплинули на стан ґрунтів в цілому», — додав вчений.

Виконано за допомогою Disqus