У Нідерландах будують молочну ферму на воді

7 січня 2016 103 0
На плаваючій молочній фермі житимуть 60 корів
EcotownНа плаваючій молочній фермі житимуть 60 корів

У Мервехавені, колишньому порту у центрі міста Роттердам (Нідерланди), стартап Floating Farm будує першу у світі плавучу молочну ферму з господарством замкненого циклу, пише Еcotown.

«Рівень моря підіймається, польових угідь у всьому світі стає замало. Водночас все більше людей переїжджає до мегаполісів на узбережжі», — каже засновник і глава Floating Farm Петер ван Вінгерден (Peter van Wingerden).

Тому ферми мають також переміщатися до міст, щоб бути ближче до споживачів і разом з тим скоротити транспортні шляхи для перевезення продукції. Землі стає все менше, і коштує вона дорожче, тому у якості альтернативи залишаються тільки ріки або моря. Floating Farm разом зі своєю головною компанією Beladon вже давно конструює плавучі будинки. Експериментальна ферма має показати, що ідея виробництва молока на воді більш, ніж просто фантазія.

На понтоні площею 1200 кв. м ферма має виробляти молоко практично автономно і потребує участі тільки двох працівників. На верхньому поверсі під скляним дахом будуть жити 60 корів. Підлога зі штучного газону та справжні дерева мають створити для тварин як мінімум близьке до природи оточення. Плавуче пасовисько практично повністю автоматизовано: конструкція підлоги пропускає і направляє до бака сечу тварин, а гній буде збирати спеціальний робот. Потім з сировини біогазова установка вироблятиме електроенергію та тепло. Ще більше електроенергії будуть генерувати сонячні панелі на даху. Крім того, дах виступатиме у якості збірника дощової води, яка тече до напувалок корів. На цокольному нижньому поверсі буде підростати корм для корів — трава, яку оптимально освітлюватимуть світлодіоди.

Вінгерден не думає, що у тварин на воді може розвинутися морська хвороба.

Як зазначає засновник, плавуча ферма відповідає біологічним особливостям тварин і на кожну корову прийдеться 15 кв. м площі. Це більше, ніж у більшості звичайних стійл.

«Корови зможуть самі вирішувати, коли їм доїтися. Для цього вони мають підійти до робота, який розпізнає вим'я і доїть автоматично. Господарство на воді зможе виробляти 1500 кг молока на день», — розповідає засновник.

Вінгерден переконаний, що у майбутньому можна збудувати ще більші понтони для 200 корів. 40 таких ферм здатні забезпечити молоком весь Роттердам з населенням 620 тис. мешканців.

Прототип ферми коштуватиме €2 млн, які складають приватні кошти. У жовтні розпочалося будівництво платформи, а з серпня 2016 р. на пасовиську на воді вже з'являться перші корови.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

3.7м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%