Реклама

Фахівці розповіли, як отримати щедрий урожай кукурудзи в агросезоні

8 лютого 2021 1033 0
Фахівці розповіли, як отримати щедрий урожай кукурудзи в агросезоні
UKRAVIT

Згідно з дослідженнями, проведеними в «Інституті здоров’я рослин», для того, щоб наприкінці сезону отримати щедрий урожай кукурудзи, буде замало підживити добривами, що містять азот, фосфор і калій, — особливу увагу варто приділити й мезо- та мікроелементам, які відіграють важливу роль у процесах росту та розвитку культури. Про це повідомляють експерти «UKRAVIT».

«Кукурудза позитивно реагує на внесення сірки, магнію, марганцю, заліза та цинку. Тому при проведенні агрохімічного дослідження ґрунтів, на яких вирощуватиметься кукурудза, ми рекомендуємо звернути увагу на вміст цих елементів. Так, за нестачі сірки уповільнюється ріст рослин та візуально відзначається міжжилковий хлороз. Дефіцит магнію спричиняє погіршення засвоєння азоту і проявляється у вигляді білих смужок уздовж прожилок, часом — у пурпуровому забарвленні нижнього боку старих листків. Марганець прискорює ріст і розвиток рослин шляхом збільшення доступності та споживання рослиною фосфору та кальцію. За значного його дефіциту листки стають витягнутими, з білими прожилками, що коричневіють у центрі», — відзначає Сергій Сальніков, науковий співробітник Інституту.

За його словами, залізо бере участь у синтезі білків і хлорофілу, а також у фотосинтезі; його недостатність проявляється у міжжилкових хлорозах по довжині верхніх листків. А цинк активує велику кількість ферментативних реакцій, бере участь у продукуванні хлорофілу, впливає на репродуктивні процеси, метаболізм вуглеводів, фосфатів і протеїнів, а також є кофактором синтезу ауксинів. За його дефіциту розвиток міжвузлів гальмується, на листках, паралельно центральній жилці, проявляються блідо-жовті хлоротичні зони, і рослина має пригнічений вигляд

Однак, за даними «Інституту здоров’я рослин», сьогодні на більшості території України відзначається зниження вмісту мікроелементів у ґрунтах у порівнянні з попередніми роками. Паралельно, знижується й доступність багатьох із них, адже наразі спостерігається стрімке підкислення ґрунтів, що використовуються в сільському господарстві. В першу чергу, доступність знижує фосфор, калій, сірка, кальцій, магній та молібден. 

«Також, на фізіологічні процеси культур впливає й кислотність ґрунту — кукурудза полюбляє рН 6,0-7,0. Тож провівши дослідження на цей комплекс показників, ви точно знатимете дозування мікроелементів, які потрібно застосувати під час вегетації культури для уникнення проявів їх нестачі та формування гарного врожаю», —підсумував Сергій Сальніков. 

Виконано за допомогою Disqus