Минулого року нотаріуси посвідчили рекордну кількість договорів відчуження земельних ділянок

11 лютого 2021 163 0
Минулого року нотаріуси посвідчили рекордну кількість договорів відчуження земельних ділянок

Упродовж 2020 р. державними та приватними нотаріусами посвідчено рекордну за останніх 5 років кількість відчуження договорів земельних ділянок, у тому числі земельних часток (паїв). Повідомляє Zemelka.ua.

Так, минулого року посвідчено майже 218 тис. договорів купівлі-продажу земельних ділянок, що майже на 30% більше, у порівнянні з 2019 р. та більше ніж удвічі — з 2015 р.

«Такі дані є дуже показовими напередодні запровадження ринку сільськогосподарської землі, який почне діяти з 1 липня цього року. Закон 552-IX щодо обігу земель сільськогосподарського призначення був прийнятий 31 березня 2020 року», — зазначається у повідомленні.

Це спровокувало зростання звернень до нотаріусів для посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, особливо це стосується договорів купівлі-продажу земельних ділянок Так, за даними Мін'юсту України у другому-четвертому кварталах 2020 р. було посвідчено майже 180 тис. договорів купівлі-продажу та майже 44 тис. договорів дарування, щодо міни, то їх чисельність суттєво не змінилася у порівнянні з попередніми періодами.

Також 2020 р. став рекордним з 2015 р. за кількістю посвідчених договорів дарування земельних ділянок, їх зокрема було посвідчено майже 56 тис., що на 10% більше, у порівнянні з попереднім роком.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus