Реклама

В Україні селекціонери виводять високоадаптивні сорти озимих зернових

12 лютого 2021 144 0
В Україні селекціонери виводять високоадаптивні сорти озимих зернових
Kurkul.com

Селекціонери Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла працюють над виведенням нових високоврожайних та високоадаптивних сортів озимих зернових. Про це інформує пресслужба НААН.

Зазначено, що для визначення морозостійкості селекційного матеріалу на вихідних ланках селекційного процесу в інституті використовується спосіб оцінки у висівних ящиках за ДСТУ 4749: 2007.

«Дослідний матеріал висівають у ящиках у двох рядах через 3-4 см між рядками по 20-2 насінин у рядок у двох повтореннях сторту-стандарту з високою морозостійкістю. Протягом усієї осені й початку зими рослини перебувають у природних умовах, де проходять першу та другу фази загартування», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Американські вчені виводять безглютенові сорти пшениці

Умови осінньо-зимового періоду 2020-21 рр. були сприятливими для проходження рослинами обох фаз загартування. Після загартування ящики з рослинами переносять з вегетаційного майданчика і поміщають у низькотемпературні камери.

«Проморожування рослин здійснюють за двох температур: для озимої пшениці -18-20°C, для озимого ячменю -12-14°C. Цей процес триває 24 години. Після поступового їх розмерзання рослини в ящиках поміщають у приміщення з температурою від +18 до +24°C і готують до відрощування», — повідомили у НААН.

Як відзначають науковці, через 15 діб вони рахують кількість живих та загиблих рослин для подальшого вивчення відсотка життєздатності рослин відносно сорту-стандарту.

Читати за темою: В Україні будуть вирощувати пшеницю та гірчицю за швейцарською технологією

Виконано за допомогою Disqus

Реклама