На Миколаївщині шахрай заволодів сільгосппродукцією на понад 1 млн грн

17 лютого 2021 123 0
На Миколаївщині шахрай заволодів сільгосппродукцією на понад 1 млн грн

В Миколаївській області 34-річний шахрай шляхом обману заволодів сільськогосподарською продукцією на суму понад 1 млн грн. Повідомляє пресслужба Миколаївської прокуратури.

За погодженням з процесуальним керівником Миколаївської обласної прокуратури слідчим Слідчого управління ГУ Нацполіції в області повідомлено про підозру 34-річному жителю смт Єланець у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинене повторно у великих розмірах).

За даними слідства, підозрюваний, маючи на меті незаконне збагачення, обрав в якості джерела отримання доходу діяльність, пов’язану із заволодінням шляхом обману та зловживання довірою сільськогосподарською продукцією фізичних осіб, які мали на меті отримати прибуток від заняття фермерським господарством на території Миколаївської області.

«З цією метою він розробив план вчинення злочинів, який передбачав пошук фізичних осіб, які мали на меті отримати прибуток від заняття фермерським господарством,  пошук підприємств, для використання їхніх даних, з метою прикриття протиправної діяльності, розміщення оголошень про закупівлю зернових культур та соняшника, пошук нежитлових приміщень, для використання їх в якості складських приміщень», — повідомили у відомстві.

Зловмисник, у період з червня 2016 р. по липень 2017 р. укладав усні договори купівлі-продажу сільськогосподарської продукції на умовах вивозу найнятим ним автотранспортом та розрахунку за придбаний товар упродовж 10 днів з дня отримання. Після чого розпоряджався продукцією на свій власний розсуд.

Наразі встановлено три факти його злочинної діяльності, сума збитків складає понад 1 млн грн.

Розслідування триває. Перевіряється причетність підозрюваного до вчинення аналогічних злочинів по заволодінню сільськогосподарською продукцією інших осіб.

Читайте також: Фермер заплатив 1 млн грн інтернет-шахраям за неіснуючі добрива

Виконано за допомогою Disqus