Фермерів залишили без державної підтримки — Слободяник

18 лютого 2021 1526 0
Фермерів залишили без державної підтримки — Слободяник
Kurkul.com

На 2021 р. із загального фонду держбюджету на підтримку аграріїв виділено 4,5 млрд. грн, а на підтримку фермерів через держфонд — нічого. Про це розповів голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник за підсумкам засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної і земельної політики, інформує AgroPolit.com.

Під час засідання відбувалась презентація напрямків держпідтримку, яку проводив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

Як зазначив Іван Слободяник, держфонд підтримки фермерів дуже популярний серед агрогосподарств інструмент.

«Основна маса українського фермерства (39 тис. господарств із 50 тис. зареєстрованих юросіб) — це господарства до 500 га. Їх не кредитують банки, тож фактично тільки цей фонд дає можливість взяти кошти на обіг. Тому звернувся і до голови комітету, і до Тараса Висоцького врахувати в напрямках підтримки на наступний рік саме держфонд і передбачити фінансування безвідсоткових кредитів для фермерів на наступний рік. Поки пообіцяли розглянути на підкомітеті», — повідомив він.

Також під час засідання аграрного комітету виявилось, що презентація змін про скасування інституту права постійного користування не стосувалася фермерів. Йдеться про право постійного користування для державних підприємств. Однак Всеукраїнський Конгрес Фермерів, користуючись нагодою, нагадав депутатам про проблему успадкування права постійного користування земельною ділянкою для фермерів.

«Домовились з авторами законопроекту, що внесемо в нього вирішення проблеми з успадкуванням права постійного користування для фермерів. Адже в законі, який передбачає запуск ринку землі передбачено, що землю постійного користування можна буде викупити за нормативно-грошовою оцінкою. Чому це важливо? Бо 27 тисяч фермерів вже маючи землю у приватній власності стануть взірцевим європейським середнім класом», — додав Іван Слободяник.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

1.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

61%